Falcon & Winter Soldier dizisi yapım aşamasında

Marvel’da işler cidden değişiyor farkında mısınız? Değişim demek ne kadar doğru emin değilim, belki planları hep buydu bilemem, ama çeşitliliğe başvurdukları ortada. 2008’den bu yana uzun vadeli iki adet planlar vardı. İlki önce solo filmlerle karakterleri, sonra da ortak bir filmle Avengers’ı tanıtmak. Kevin Feige vakti zamanında şöyle demişti;

İlk amacımız her zaman Tony Stark/Iron Man konusunda başarılı olmaktı, bu karakterle hedefi tutturursak devam edeceğimizi biliyorduk. Daha sonra da daha büyük plan Avengers’a olan yoldu. Avengers filmi çekmek istediğimizden her zaman emindik. Captain America ve Thor’un solo filmleri başarısız olsa bile Avengers filmi her türlü olacaktı. Büyük resimdeki plan buydu.

Avengers’ı dünya çapında bir başarı haline getirdikten sonraki yeni plan da daha uzun vadeli olarak Infinity War ve Avengers 4 hazırlığıydı. 6 yıl sürdü. Infinity War’a kadar olan bütün film serilerinin en büyük amacı bütün karakterleri birbirlerine arasında dolaşan ortak bir hikayeyle Infinity War’da buluşturmaktı. Çıkan bütün filmler, Infinity War’a hizmet etti. Artık şimdi Infinity War’u geride bıraktık, bundan 7 ay sonra Avengers 4’ü de geride bırakacağız.

İşte bahsettiğim ”değişim” burada başlıyor. Çünkü bildiğimiz kadarıyla artık yeni çıkacak filmler, uzak gelecek için planlanan bir Avengers filmine bağlanmak zorunda değil. Filmler anlattıkları hikayede daha bağımsız ve özgür. Black Widow solo filmi, MCU’nun milyarlarca yıl öncesini anlatacağı iddia edilen The Eternals filmi, Loki ve Scarlet Witch’in dizileri, bunlar bu çeşitliliğin örnekleri. Marvel bu yeni projelerle çizgi romanlara biraz daha yaklaşıyor gibi. İzlediğimiz her filmde, her dizide farklı bir macera olacak gibi.

Bu çeşitliliğin son üyeleri Falcon ve Winter Soldier’ın ortak dizisi olacakmış gibi duruyor. Variety’nin yaptığı habere göre Marvel, Empire dizisinin yazarı Malcolm Spellman’i tek sezonluk dizinin senaristliğini yapması için tutmuş. Netflix’teki dizilerin aksine, Disney TV dizilerinin başında da aynı filmlerde olduğu gibi Kevin Feige var.

Bu ikiliyi günümüzde geçecek bir dizide izlemektense, ben Bucky Barnes’ın Winter Soldier günlerini anlatan bir anti kahraman dizisini her türlü havada kapardım ama yıllardır olduğu gibi bunda da diyoruz ki; ”In Feige We Trust

Yorumlar