“Okunur Mu? #2: Heroes in Crisis #1”

Uzun zamandır beklenen Heroes in Crisis #1 raflardaki yerini aldı. Sayının genel olarak beğenilmesi dışında herkesi şaşırtan bir sayı olduğunu da söyleyebiliriz. Sayının genelinde Sanctuary adlı yerdeki olan olayları görüyoruz. Sanctuary’ye Superman, Batman ve Wonder Woman koştururken bir yandan da Harley ile Booster Gold’un mücadelesini okuyoruz.

Sayıda Neler Oluyor?

Sayıyı kafede tek başına tatlı tatlı oturup kahvesini içen Booster Gold ile açıyoruz. Booster’ın yalnızlığını Harley Quinn bozuyor ve ikili başlıyor atışmaya. Harley kavgaya gelmiş, çok belli. İkili tatlılarını bitirdikten sonra kaçınılmaz olan kavgaya başlıyoruz ve Booster kafedekilere zarar gelmemesi için kavgayı gökyüzüne taşıyor. Kavganın sebebi kafede yaşadıkları diyalog değil, Harley daha bilmediğimiz bir sebeple Booster Gold’u öldürmek istiyor.

Hikayenin diğer ucunda da Superman, Batman ve Wonder Woman var. Trinity, şehir merkezine uzakta, muhtemelen Kansas’ta bir çiftlikte. Ortalık kan gölüne dönmüş. Sayfaları çevirdikçe öğreniyoruz ki burası aslında Justice League tarafından yıllar önce kahramanlara psikolojik destek sağlayan bir tesis. Baya süper kahraman psikoloğu. Bu tesisin adı ”Sanctuary” olarak geçiyor, yani sığınak, barınak, belki tapınak anlamında.

Olay yerinde ölenler arasında Wally West, Hot Spot ve Roy Harper var. Sayı bu şekilde sona eriyor.

Görüş

Hikaye belli ki Sığınak’ı talan eden ve hani Roy Harper’ı geç de Wally West’i öldürmeyi başarabilen kişi veya kişilerin Trinity tarafından araştırılmasıyla ilerleyecek. Konunun biraz can sıkan tarafı daha ilk sayıdan ölen karakterlerin çok büyük ihtimalle geri dönecek olması. Wally West ilk sayıyı da geçtim, bu şekilde öldü bittiye getirilecek bir karakter değil.

Harley’nin neden Booster Gold’un peşinde olduğu enteresan bir hikaye, önümüzdeki sayılarda kapanması gereken çok açık kapı var. Francis Manapul’un yazdığı Trinity serisi büyük bir keyifti, bu üçlü tekrar bir olay üzerinde görmek çok ilgi çekici. Heroes in Crisis serisi, takip edilmeyi hak ediyor.

Yorumlar