Pazar Kahvesi #127

Pazar Kahvesi (8-14 Ekim)

DC James Gunn’ı Tuttu

Guardians of the Galaxy’nin ilk iki filmini yöneten James Gunn eski tweetlerinin ortaya çıkmasıyla üçüncü filmin yönetmenliğinden alınmıştı. Sosyal medyada hayranlar bu karar üstüne ikiye bölünse de stüdyo doğal olarak pek de geri adım atmamıştı bu konuda. Artık Guardians of the Galaxy planları kesin olarak yattığından olsa gerek James Gunn, DC ile anlaşmış.

Peki sizce hangi film için anlaşmaya vardılar? Cevap, Suicide Squad 2 olacak. Bence doğru bir eşleştirme olmuş DCEU’da Gunn’ın en iyi işi çıkartabileceği filmin Suicide Squad olduğunu düşünüyorum. Ayer’in yaptığı hataları yapmamasını diliyorum.

Black Panther’da Senaryo Çalışmaları

Henüz çıkacağı tarih belli olmasa da bir Black Panther devam filmi çıkacağını biliyoruz. Bunun için de çalışmalar başlamış durumda. İlk filmin senaryosuna katkı yapan ve yöneten Ryan Coogler ikinci filmin senaryosunu da yazacak. Tabii yönetmen koltuğunda da yine kendisi oturacak. Filmin çekimlerine 2019 sonu başlanacağı tahmin ediliyor ancak henüz filmin vizyon tarihi olmadığından çekimlerin ne zaman başlayacağı belli değil.

Scarlett Büyük Kazanacak

Scarlett Johannson bildiğiniz gibi Black Widow solo filminde yer alacak. Aktrisin bu filmden alacağı gelir tamı tamına 15 milyon dolar. Bu rakamı daha iyi anlayabilmek için diğer aktör ve aktrislerin kazandıklarına bakalım. Bu ücret Chris Evans ve Chris Hemsworth’ün Avengers 3 ve 4 ve son solo filmleri olan Civil War ve Ragnarok’un her birinden aldıkları bedele eşit. Yani kendi solo filminden Evans ve Hemsworth kadar kazanabilecek Johannson. Bir başka ilk filmi çıkacak aktris Brie Larson’un Captain Marvel’dan alacağı ücret 5 milyon dolar ve Chadwick Boseman’ın Black Panther’den aldığı ücret 2 milyon dolardı. Alacağı bu ücret ayrıca Johannson’ı Marvel film tarihindeki ilk film için en yüksek ücret alan oyuncu yapacak. Kısaca Johannson iyi kazanacak.

Secret Six Mi Geliyor

Geçtiğimiz hafta DC, pek çok dizi duyurmuştu. Şimdi ise bir başka dizi daha duyuruluyor ama geçen haftakilerden farklı olarak bu DC’nin Stream kanalında yayınlanmayacak. CBS’nin yayınlayacağı dizi hakkında henüz ortada hiçbir şey yok.

Top Cow ve Skybound Televizyonda

Image Comics’in kendine ait bazı alt evrenleri var bu evrenlerden en bilinenleriyse kuşkusuz Skybound ve TopCow. İşte bu iki alt evrene ait pek çok seri dizi olma yolunda. Bu hafta içerisinde Sony’nin duyurduğu Skybound Galactic adlı bu proje kapsamında Skybound ve Top Cow serilerini göreceğiz. Şuan bu proje kapsamında 4 dizi duyuruldu. Bunlar Robert Kirkman’ın Thief of Thieves’i, Joshua Williamson ve Mike Henderson’un Nailbiter’ı, TopCow’dan Marc Silvestri’nin Darkness’ı ve Matt Hawkins’in Think Tank’i. Oldukça bilinen seriler büyük bir proje geliyor olabilir ama tabii henüz konuşmak için çok erken.

Bautista Suicide Squad’da Olmak İstiyor

İlk haberde bahsettiğimiz gibi Gunn, Suicide Squad’ın senaristliğine başına getirildi. Yine ilk haberde bahsettiğimiz gibi Gunn, Guardians’tan ilginç bir şekilde ayrılmıştı. Bu olaylı ayrılışının ardından oyuncu kadrosu da Gunn’ın ayrılışına tepki göstermişti. İşte o tepkilerden birini de Dave Bautista vermişti. Bautista bu hafta sonu daha Gunn’ın Suicide Squad’ı yöneteceği resmi değilken paylaşılan bir söylenti haberini profilinde paylaştı ve altına da “Nereden kaydoluyoruz!” yazdı. Tabii bu demek değil ki Bautista, Suicide Squad’da olacak. Hatta bu  demek değil ki Bautista bu filmde olmak istiyor. Sadece Gunn’a bu şekilde destek vermek bile istemiş olabilir.

 

Batwoman’dan İlk Görsel

DC-CW evreninin bu seneki crossover bölümünde boy gösterecek olan Ruby Rose’un Batwoman’ı görücüye çıktı. Oscar ödüllü tasarımcı Colleen Atwood’un tasarladığı bu kostüm benden en azından geçer not aldı. Sizi bilemem tabii.

Spawn Üçlemesi Gelecekmiş

Öncelikle haberleri düzenli takip etmeyen biriyseniz ve bu haber heyecanlandırdıysa şunu belirtmek isterim bu bir Todd McFarlane duyurusu. Yani bu ne demek, Todd McFarlane’in söylediklerine hiçbir zaman güvenmemek gerek demek. McFarlane her yıl en az iki kez böyle bir duyuru yapıyor. Bu sefer ortada bir aktör de olsa  yönetmen de olsa film tamamlanmadan inanmam çünkü sitede onlarca hiç gerçeklememiş Spawn film haberi var. Bu ufak serzenişimi bir kenara bırakıp habere dönüyorum.

Todd McFarlane kendi yöneteceği Spawn filminin üçleme olacağını duyurdu. New York Comic Con 2018’de Spawn’ı yani Al Simmons’u  Jamie Foxx’un oynayacağını duyuran McFarlane duyurularına üçlemeyi de ekledi. Filmin 2019’da çekimlerine başlanması bekleniyor.

Black Widow’a Solo Seri

Sinemada solo filmine kavuşacak olan Black Widow solo seri konusunda şansı çizgi roman aleminde de dönecek. Seriyi film yönetmenleri Soska kardeşler yazacak, Flaciano çizecek. Jen ve Sylvia Soska daha önce Secret Wars Journal’ın yazarlığını yapmıştı. Ayrıca 2005’teki Fantastic Four filminde de ufak bir rolleri vardı ikilinin. Serinin Ocak 2019’da çıkması planlanıyor.

Yorumlar