Pazar Kahvesi #128

Pazar Kahvesi (15-21 Ekim)

 

Absolute Daytripper Ertelendi

Çizgi roman dünyasının klasiklerinden olan Daytripper’ın bu Absolute versiyonu 2019 Şubat’ında yayınlanması bekleniyordu. DC’nin yeni duyurusuna göre bu tarih artık 24 Temmuz 2019. Yani 5 aylık bir erteleme söz konusu. Hardcover yani sert kapak olacak bu cildin fiyatı yurtdışında 100$ olarak yayınlanacak.

Luthor, Arrowverse Evreninde

Yıllarca DC-CW evreninde easter egglerini gördüğümüz Lex Luthor  sonunda bu evrene bizzat geliyor. Kendisi tahmin edildiği üzere Supergirl’ün 4.sezonunda olacak. Bu sezonki DC-CW crossover bölümlerinde Lex Luthorla çok bağlantılı iki karakter, Lois Lane ve Superman, görünecek, ancak bu crossover bölümlerinde henüz Lex Luthor’un görünmesi beklenmiyor.

October Faction Kadrosu Şekilleniyor

Eski canavar avcısı Fredrich Allan onun eri katil karısı ve cadı ve sihirbaz olan oğlu ve kızını anlatan October Faction dizisi geçen hafta da duyurduğum gibi Netflix tarafından adapte edilecek. Ve dizi içinde ilk aktris seçimi yapıldı. Ancak bu seçilen aktris bu dört kişilik ailenin hiçbir üyesine ait değil.

Shadowshunter’da oynayan Maxim Roy bu dizide Alice Harlow’u oynayacak. Alice karakteri türünün tek örneği olan güçlü bir cadı. Türünü yok edenleri öldürmeye ant içmiş bir cadı ve yolları bir şekilde Allan ailesiyle kesişiyor.

Flash 2021’e Ertelendi

Kesinlikle doğru karar. Evrende Flash izlemek için acelemiz ne ki? Yani burada daha önemli filmler dururken(Birds of Prey, Suicide Squad 2, daha Batman solosu çıkmamışken gelen Batgirl) hangimiz Flash izlemek istiyor ki?(!) WB’de bizim böyle düşündüğümüzü görüp Flash’ı erteleme kararı vermiş.

Tabii bunun nedeni Ezra Miller’ın yer alacağı 3. Fantastik Canavarlar filmi ancak tabii bu öfkemi kusmam için bir engel değil daha farklı bir programlama da yapılabilirdi.

Pennyworth Dizisi Geliyor

Epix kanalı yeni bir dizi duyurdu yaklaşık 10 bölüm süürecek bir Alfred Pennyworth dizisi. Evet, Batman’in sağ kolu uşak Alfred.. Dizinin  konusu da 1960’lı yılların Londrasında geçiyor, 20li yaşlardaki eski SAS  komandosu Alfred, bir güvenlik şirketine girer ve genç milyarder Thomas Wayne ile çalışmaya başlar.

Dizinin yapımcı yürütücüsü çok tanıdık bir isim. Gotham’da da aynı görevi üstlenen Bruno Heller. Dizinin başrolü  Jack Bannon olacak. Jack emektar Alfredin 20li yaşlarındaki hali olurken bir diğer kilit aktör Thomas Wayne’i ise Ben Aldridge oynayacak.

Ayrıca  Ryan Fletcher ve Hainsley Lloyd Bennett da dizide Alfred’in eski silah arkadaşlarını ve mevcut müttefiklerini oynayacak.

Yorumlar