Aquaman’den ilk yorumlar MÜTHİŞ OLUMLU

Aquaman, bu yıl DCEU’nun tek filmi olduğu için DCEU yeteri kadar gündemde kalamıyor ve Aquaman olması gerektiği kadar dikkatleri üzerine çekmiyordu. Ama biz Çizgi Kafe ekibini her zaman heyecanlandırdı. Çünkü başroller Jason Momoa ve Amber Heard muhteşem, baş kötüyü canlandıran Patrick Wilson acayip karizmatik ve yönetmen koltuğunda mükemmel James Wan var. Zack Snyder sayesinde Jason Momoa ve Amber Heard’e hayran olmamak, ilk fragmanı izledikten sonra Orm’a düşmemek ve James Wan’ın filmlerini sevmemek çok zor.

Aquaman, üzerine çektiği bütün ilgiyi hak ediyor, hatta fazlasını da. Film Birleşik Krallık’ta 14 Aralık, ABD’de 21 Aralık, biz de 28 Aralık’ta çıkıyor. Spoilerlardan kaçtığımız zorlu bir 2 hafta bekliyor bizi. Gelen ilk basın yorumları da spoilerlardan kaçmamız gerektiğini çünkü filmin buna değeceğini doğruluyor:

”Aquaman, The Dark Knight’tan beri en iyi DC filmi. Warner Bros, DCEU’nun dümenini James Wan’a versin.”

– Tom Jorgensen (IGN)

”Aquaman beklediğimden iyiydi. Marvel’ın 1. Faz filmlerinden biri gibi. Filmin kendisini ciddiye almayıp seyirciyi eğlendirmesi en iyi taraflarından biriydi. Çizgi roman hayranları Black Manta’ya bayılacak.”

– Peter Sciretta (SlashFilm)

”Aquaman acayip tutkulu bir DC filmi. Büyük, göz kamaştırıcı görsellikte, çılgınca, muhteşem aksiyonlu ve izlemesi acayip keyifli. Gerçek yıldız James Wan.”

– Erik Davis (Fandango)

”Kusurları var ama eğlenceli. Jason Momoa ve Patrick Wilson muhteşemler. Film gerçekten çılgınca. Bu kadar yaratıcı olması inanılmaz. ”

– Mike Rougeau (Gamespot)

”DC hayranlarının istediği her şey Aquaman’de var. Baş döndürücü aksiyon, ve harika bir dizayn. Jason Momoa performansıyla kaptanlık yapmış. DC gemisi doğru istikamette. DCEU hayatta!”

– Ben Mekler

”Aquaman ucuz mizah ve aksiyonun muhteşem dengesine sahip. James Wan yönetmen olarak şov yapmış ve DC’ye izini bırakmış. Momoa nüthiş ilgi çekici ve Aquaman’i almış Wonder Woman gibi büyüklerin yanına koymuş.”

– Ashley Menzel (L.A. Film)

”Wonder Woman’dan sonra ki en iyi DCEU filmi. Muhteşem görsel efektler.”

– Andrew Salazar

”Aquaman inanılmaz keyifliydi. Harika aksiyon sahneleri üzerine kurulmuş büyüleyici bir macera. Jason Momoa’dan harika bir performans. DCEU için büyük bir adım.”

– Eric Eisenberg (Cinemablend)

Yorumlar