Deadpool sinemalara ONCE UPON A DEADPOOL ile dönüyor

Eylül ayından beri 2018 bitmeden Deadpool 2’nin 13+ yaş versiyonunun vizyona gireceği konuşuluyordu ama o zamanlar akıllara içinde küfür, cinsellik ve çıplaklık olmayan, aşırı şiddet sahnelerinin çıkarılıp buz gibi önümüze servis edileceği bir film geliyordu. Ama bir şeyi unutmuşuz: Deadpool’dan ve Ryan Reynolds’tan bahsediyoruz burada.

Film vizyona ONCE UPON A DEADPOOL adı ile girecek. 13+ olacak ve 12 Aralık’ta çıkacak. Haber ilk duyurulduğunda 21 Aralık olacağı söyleniyordu. Filmden çıkartılan bolca sahne var, yeni eklenen bolca sahne var, ve 18’den 13 yaş sınırına düşürülen bolca sahne de var. Aşağı yukarı hepsi. Türkiye’de muhtemelen vizyona girmeyecek. Filmin bu versiyonunun senaryosunu yine Ryan Reynolds, Rhett Reese ve Paul Wernick yazmış ve çekimler TEK BİR GÜNDE tamamlanmış.

Her şey iyi güzel, ama işin en iyi tarafı şu: Filmin biletleri 1 dolar olacak ve satılan her bilet Ryan Reynolds’ın ”F*CK CANCER” vakfına bağışlanacak. Ryan Reynolds durumu şöyle anlatıyor:

Fox, Deadpool’un 13 yaş versiyonunu 2006’dan beri istiyordu. 2006’dan beri de onlara her seferinde hayır cevabını verdim. Ama bu sefer ilk kez, evet demek durumundayım. İki şartım oldu: İlki hayır işi olmalı ve gelir bağışlanmalı. İkincisi ise Fred Savage’ı kaçırmamdı. İkinci şartımı biraz anlatmam gerekti.

E şimdi biz bu adamı sevmeyelim de kalbimiz taşa mı dönsün?

:*

Yorumlar