Pazar Kahvesi #130

Pazar Kahvesi (29 Ekim – 4 Kasım)

Runawaysten Star Girle

Runaways’ten tanıdığımız Anjelika Washington, Star Girl kadrosuna katıldı. Dizinin başrolü Brec Bassinger’dan sonra kadroya ilk katılan oyuncu olan Anjelika’nın rolü ise henüz net değil. Geoff Johns, Anjelika’nın rolünün tanıdık bir rol olduğunu belirtti. Dizide, Justice Society of America üyelerinin de bulunacağını düşünürsek sanırım cevabı oralarda aramamız daha doğru olur.

Han Solo Birds of Prey Yolcusu

Han Solo rolüyle tanıdığımız Ewan McGregor önemli bir Batman düşmanını canlandıracak. Gotham’ın suç lordlarından Black Mask, Ewan McGregor tarafından canlandırılacak. 2020’de vizyona giricek Harley Quinn, Huntress, Black Canary ve Renee Montoya’lı Birds of Prey filmini Cathy Yan yönetecek ve Christina Hodson yazacak.

Swamp Thing Kadrosu Genişliyor

DC Stream kanalından yayınlanacak Swamp Thing’e bir aktris daha eklendi. Virginia Madsen, Maria Sunderland’i canlandıracak. Maria Sunderland, bir Swamp Thing karakteri olan Avery Sunderland’in karısı. Dizide Avery Sunderland’i kimin canlandıracağı ise henüz belli değil.

Marvel Dizi Atılımını Yaptı

Marvel’ın bir süredir dizi cephesinde bir haraketlilik var. Netflix cephesindeki Iron Fist ve Luke Cage’in iptali ve Hero for Hire söylentileri gibi. Ancak bugün Netflix cephesine değil, Disney’in açmayı planladığı streaming servisine odaklanacağız. Marvel, Scarlet Witch, Loki ve Winter Soldier&Falcon dizilerini planlıyordu bu dizilerin yapılacağı kesin zaten şimdi de ufak tefek haberler gelmeye başladı.

Winter Soldier&Falcon dizisi için aktörlerle anlaşıldı. Buna ek olarak projeden sorumlu isim de belli oldu. Daha önce Empire’da hem yazarlık hem de yapımcılık yapan Malcolm Spellman diziye yürütücü yapımcı olarak alındı. Scarlet Witch dizisindeyse dizinin Scarlet Witch’ten çok Vision ile Scarlet Witch çiftini anlatacağı süper güçlü bir çift konseptli bir dizi olacağı duyuruldu. İki projenin de 2019’da başlaması bekleniyor.

Alfredin Villaini Belli Oldu

Epix’in yeni Pennyworth dizisi baş kötüsünü buldu. Lord Harwood. Çizgi romanlarda daha önce Lord Harwood isimli bir karakter olmamıştı. Dizi için yaratılmış bir karakter olacak yani. Lord Harwood’u oynaması için ise kanal Jason Flemyng ile anlaştı. Flemyng çizgi roman uyarlamalarına hiç yabancı değil. Kendisi X-Men: First Class (Azazel), The League of Extraordinary Gentlemen (Dr. Henry Jekyll/Mr. Edward Hyde), From Hell (John Netley), Kick-Ass (Lobby goon), ve Gemma Bovery (Charles Bovery).gibi pek çok çizgi roman uyarlamasında rol aldı.

Flash Gordon Filmi Geliyor

Flash Gordon 30’lu yılların en popüler karikatür karakterlerinden biri. Kendisi Batman gibi bir karakterin yaratılışına neden olmuş(Her ne kadar aralarında hiç benzerlik olmasa da.) Şimdi ise Fox, Flash Gordon filmi için düğmeye bastı. Daha önce de böyle bir proje vardı aslında ortada hatta filmi Matthew Vaughn’un yöneteceğine karar verilmişti. Ancak uzun süren bir sessizliğin ardından stüdyo Michael Vaughn’u görevden alıp yerine Julius Avery’i getirdi. Overlord ve Son of a Gun gibi filmlerde yönetmenlik yapan Avery, 2010’dan beri yapılması planlanan bu projeyi 2019’un sonuna kadar nihayete erdirmesi bekleniyor.

 

Yorumlar