Pazar Kahvesi #131

Pazar Kahvesi (5-11 Kasım)

Sonunda Swamp Thing De Belli Oldu

Swamp Thing’e oyuncu seçimleri son bir aydır devam ediyor her hafta düzenli olarak bir yada birden fazla oyuncunun kadroya alındığının haberini buradan yapıyoruz. Ancak geçen onca süreye rağmen hala dizinin ana karakteri Swamp Thing’i kimin oynayacağı belli olmamıştı. Sonunda bu da netleşti. Yalnız, Swamp Thing ile Alec Holland’ı farklı kişiler canlandıracak.

Power dizisi ve henüz vizyona girmeyen It: Chapter 2’da oynayan aktör Andy Bean, Alec Holland’ı oynayacak. Agents of S.H.I.E.L.D aktörü Derek Mears ise üstüne kostümü(ya da alternatifleri neyse) geçirip Swamp Thing olacak.

Avengers 4 Üç Saat Olacak

Avengers 4, Marvel Sinematik Evreni’nin en uzun filmi olacak. Şimdilik belirlenen süre tamı tamına üç saat. Film şuan editleme aşamasında Russo biraderler editlemeyi henüz bitirmedi o yüzden net bir süre yok elimizde ama üç saatin üstünde olacağı şimdilik kesin gibi. Şahsen ben sıkılmadan izlerim.

Watchmen Kadrosu Belirleniyor

HBO’nun bir süredir sessiz sedasız yürütülen projesi Watchmen’den ses gelmeye başladı. Bu hafta içerisinde dizinin başrollerinden birkaçı belli oldu. Bunlardan biri Ozymandias’i oynayacak Jeremy Irons(Batman vs Superman, Reversal of Fortune)  bir diğeri ise Jean Smart. Smart, Blake soyadlı bir FBI ajanını oynayacak. Kendisinin muhtemelen Edward Blake yani The Comedian ile bağlantısı var. Tahminler ise Smart’ın Silk Spectre’nin yaşlı bir versiyonunu oynadığı üzerine.

Dizinin bir başka başrolü Mad Men’den tanıdığımız James Wolk. Wolk’un rolü belli olmasa da önemli bir rol olduğu söyleniyor. Bu isimlere Regina King,  Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., ve Yahya-Abdul Mateen II gibi pek çok isim daha katılıyor ancak onların rolleri de henüz belli değil.

The Invinsibles Geliyor

Hem de yapımcı koltuğunda çizgi roman dünyasının ağır toplarından Grant Morrison var. Morrison, Universal Cable ile dizi yapımı konusunda bir anlaşmaya vardı. Universal Cable bir başka Morrison yapımı Happy!’yi yürütüyordu aynı zamanda. Dizinin şimdilik 2020’de çıkması planlanıyor.

Taron Egerton Üçüncü Filmde Yok

İlk iki Kingsman filminin başrolü Taron Egerton Yahoo!’a yaptığı bir röportajda üçüncü filde olmayacağını onayladı. Bunun bir daha hiçbir Kingsman filminde olmayacağı anlamına gelmediğini belirten Egerton, sadece üçüncü film için yönetmenin planlarının arasında olmadığını söyledi.

Riverdale Aktörü Swamp Thing’te

Riverdale dizisinde de boy gösteren Henderson Wade, Swamp Thing dizisine Matt Cable rolüyle alındı. Daha önce Jennifer Beals, diziye Lucilla Cable rolüyle girmişti görünüşe göre Henderson Wade onun oğlunu canlandıracak. Matt Cable önemli bir karakter. Alec Holland’ı korumakla görevlendirilen bir federal ajan. Bu başarısızlığı Alec Holland’ın Swamp Thing olmasına yol açıyor. Ayrıca Cable, Swamp Thing’in aşkı Abby Arcane ile de evleniyordu çizgi romanlarda. Abby’nin dizi için şimdilik başrol gibi durduğunu da düşünürsek Wade’in rolünün epey büyük olacağını tahmin edebiliriz. Ayrıca Cable karakteri Sandman çizgi romanlarında da epey görünmüştü.

Bu hafta ayrıca, geçen hafta eşini oynayacak aktristi duyurduğumuz Avery Sunderland’i kimin oynayacağı kesinleşti. Halloween aktörü Will Patton, Avery Sunderland’i oynayacak. Sunderland, Holland’ın da çalıştığı şirketin sahibi bir iş adamı.

CW Bir Çizgi Roman Uyarlaması Daha Yapıyor

Çizgi roman uyarlamaları CW’nin her yanını sardı. Arrow, Flash, Supergirl, Legends of Tomorrow, iZombie, Lucifer ve Riverdale.. Şimdi ise CW sekizinci çizgi roman uyarlamasını yayınlamaya hazırlanıyor. Survivors’ Club. DC’nin alt firması Vertigo’ya ait olan Survivors’ Club, yazar Lauren Beaken ve Dale Halverson’ın ve çizer Ryan Kelly’nin imzasını taşıyor. Dizinin konusu ise şöyle tanımlanmış;

“Lanetli bir ev, şeytani bir bebek, lanetlenmiş bir video oyunu, korkutucu bir komşu, intikam isteyen bir hayalet ve katil bir hayali arkadaş… 1987 yılında dünyanın altı farklı yeri bir korku dalgasıyla sarsıldı. Bu olaylardan tramva geçirmiş altı çocuk kurtuldu ve başlarına gelenler peşlerini bırakmadan büyüdüler. Aradan 30 yıl geçti. Bu altı kurtulan Los Angeles’ta bir araya geldi. Geri dönen çocukluk kabusları, beraberinde tramvalarını da geri getirdi ve karanlık sırları aydınlığa çıktı. Bir şekilde hepsi bağlantılı ve kişisel korkuları çakıştığında her biri bir başkasıın korkusuyla yüzleşmek zorunda.

Deadly Class Fragmanı

SyFy’nin yeni çizgi roman uyarlaması Deadly Class geçtiğimiz haftalarda ufak bir fragman yayınlamıştı. Şimdiyse nispeten daha doyurucu ikinci bir fragman yayınladılar. Buyurun izleyelim;

Walking Dead Film Oluyor

Walking Dead bu sezon Rick Grimes’ın diziden ayrılacağını duyurdu. Ben şahsen reytingleri düşen ve eski şaşaalı günlerinden uzaklaşan dizinin, reyting çekmek için uyguladığı başka bir taktik sanmıştım. İşler bambaşkaymış aslında. Rick’in son bölümü What Comes After’da olan olayları size anlatmayacağım ama bölümün sonunu söyleyeceğim ki filmlere nasıl bağlanacağını anlayalım. Bölümün sonunda yaşanan bazı olaylardan sonra Rick ağır yaralı bir şekilde bir helikopterle bilinmeyen bir yere götürülüyor. Buradan da anlayacağınız üzere Rick bir süreliğine konuşulduğu gibi diziden çıkacak ve dizi onsuz devam edecek. Filmde diziden çok fazla karakter göreceğimizi düşünmüyorum hatta belki de sadece Rick’i görebiliriz.

Yetkililer bu TWD filmlerinin(evet birden fazla olması bekleniyor) ilkinde Rick’in kaldığı yerden devam edeceğini ve zombi kıyametinin yeni bir virajını oluşturacağını söylüyor. Filmin bir televizyon filmi mi olacağı yoksa sinemalardaki yerini mi alacağı henüz belli değil. Ancak bizi ilginç bir şey bekliyor gibi hissediyorum.

 

Yorumlar