Pazar Kahvesi #132

Pazar Kahvesi (12-18 Kasım)

Stan Lee’yi Kaybettik

Sosyal medyeda her ne kadar paylaşmış olsak da bir de buradan bir yazı girelim dedik. Çizgi roman dünyasının muhtemelen en bilinen sembol isimlerinden, çizgi roman yazarı Stan Lee, 95 yaşında vefat etti. Yarattığı kahramanları öksüz, filmlerdeki cameoları ıssız bıraktı..

Sweet Tooth Geliyor

Jeff Lemire’ın ünlü çizgi roman serisi Sweet Tooth dizi olma yolunda. Hem de yapımcı koltuğunda Robert Downey Jr. ve Susan Downey var. Hulu dizi için bir pilot bölüm sipariş etti bile. Eğer o pilot bölüm onay alırsa hemen birinci sezon siparişi gelecek ve 2019 içerisinde de muhtemelen Sweet Tooth izleyebileceğiz. Pilot bölümü, Jim Mickle yazıp yönetecek.

Agents of SHIELD’a Altı Gelmeden Yedi Onaylandı

Agents of SHIELD’in 6. sezonu henüz yayınlanmamışken Marvel cephesinden bir açıklama geldi.  Agents of SHIELD, 7. sezonu da görecek. Dizinin 6. sezonunun kısa sürecek olması ve yaza ertelenmesinin ardından muhtemelen hayranları sevindirecek bir açıklama bu. Dizinin 6. sezona nasıl başlayacağı da Mayıs ayında çıkacak Avengers 4’te yaşananlardan sonra belli olacak.

Supergirl’e Luthor Çıkartması

Yıllar önce Superman 4’te Lex Luthor’un yeğenini oynayan Jon Cryer, şimdi de Lex Luthor’un kendini oynayacak. Two and a Half Man’den tanıdığımız Jon Cryer, Supergirl kadrosuna eklendi. Ancak kendisini 15.bölüme kadar göremeyeceğiz ki 15.bölümün yayınlanması da Ocak ayını bulacak.

Young Justice’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Daha önce ikinci sezonunda iptal edilerek yüreğimizi sızlatan Young Justice, DC Stream ile birlikte geri dönüyor. Tam altı yıl aradan sonra üçüncü sezonuyla dönecek Young Justice:Outsiders, 4 Ocak 2019’da çıkacak. Açıkcası benim DC Stream üstünden en çok beklediğim dizi olduğu için biraz heyecanlıyım.

Once Our Land Animasyon Oluyor

1830’lu yılların Almanya’sında geçen post apokaliptik bir çizgi roman olan Once Our Land, animasyon film olmak üzere. Filmin haklarını Goodbye Productions’tan Amber Ripley satın aldı. Bu animasyon uyarlamasında Once Our Land’in yazarı ve çizeri Peter Ricq, Phil Ivanusic-Vallee ile birlikte çalışacak.

Ölen Daredevil’e Relaunch Serisi Duyuruldu

Son dönem çizgi roman firmalarının (Aslında bundan kastım sadece Marvel ve DC) inatla yaptığı bir hata da spoilerlı duyurular yapmak. Geçtiğimiz senelerde de bunun örneklerini pek çok kez görmüştük şimdi bir başka örneğini görüyoruz.

Şu sıralar Christian Soule ve Phil Noto, Death of Daredevil hikayesini yazıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi sonunda Daredevil ölecek, Soule yazarlığı bırakacak ve gelen yazar yeni bir başlangıç yapması gerekecek. Yine bildiğiniz gibi çizgi roman dünyasında ölüler asla ölü olarak kalmaz. Yani Daredevil’in illa ki geri geleceğini biliyoruz ancak bu hafta daha Soule’un hikayesi bile nihayete ermemişken Marvel yeni Daredevil serisini duyurdu. Bu konuda benim iki sorum var. Duyurmak için biraz daha bekleyemez miydiniz? Ayrıca abi bir durun adam biraz daha ölü kalsaydı sonra diriltseydiniz olmuyor muydu?

Peki yeni serinin yaratıcı ekibi kim olacak? Sex Criminals’tan tanıdığımız Chip Zdarsky ve Avengers World ve Punisher gibi serilerde çizerlik yapan Marco Checchetto devralacak seriyi.

Cassandra Cain Belli Oldu

Veep ve Grey’s Anatomy gibi dizilerde ufak roller alan Ella Jay Basco yeni Cassandra Cain olacak. Ella Jay Basco’nun filmdeki rolü büyük olacak gibi. Filmde bir noktada Bird’s of Prey ile yolları kesişecek olan Cassandra Cain, Ewan McGregor’un Black Mask’ine karşı ekibe yardım edecek.

Yorumlar