The Walking Dead Cephesinde Neler Oluyor?

The Walking Dead’le ilgili en önemli haber dizinin başrolü Andrew Lincoln’ün diziden ayrılışı oldu. Lincoln dizinin 9. sezon 5. bölümüyle TWD izleyicisine veda etti. Ancak 9 sezondur dizinin kalbinde yer alan Rick Grimes’ın hikayesi henüz bitmedi. Grimes başka bir topluluğun hayatta kalma sorunlarıyla başa çıkmaya çalışacak, bu mücadele de izleyicilere üç TV filmiyle anlatılacak. Rick Grimes merkezli bu üç TV filminin detayları şimdilik açıklanmadı. Ancak kulislerde diğer tanıdık TWD karakterlerinin bu filmlerde de görülebileceği, özellikle Daryl ve Michonne’ın bu filmlerde görünme olasılığının yüksek olduğu konuşuluyor.

Rick’in maceraları başka bir yerde devam ederken “Belki arada sırada dizide yine görürüz.” diye düşünen sevgili okurumuz, o son umut kırıntılarını da martılara verebilirsin. Zira Andrew Lincoln The New York Times ile yaptığı son röportajda tam olarak şöyle söylemiş: “Diziye kesinlikle dönmeyeceğim.”

The Walking Dead’le ilgili tek gelişme bu değil elbette. THR’da yer alan bir haber, dizinin popüler yıldızları Norman Reedus(Daryl) ve Melissa McBride(Carol)’ın TWD franchise ile yeni çok yıllı sözleşmeler imzaladığını açıkladı. İmzalanan bu yeni anlaşmalar, yaratıcı ekibin planlarına göre oyuncuların önümüzdeki üç yıl boyunca The Walking Dead evrenindeki projeler arasında özgürce geçiş yapmalarına olanak sağlıyor. Yani hem Reedus hem de McBride’ın Rick merkezli film üçlemesinde ya da Fear the Walking Dead’de karşımıza çıkmaları oldukça mümkün. Bunun yanı sıra bu iki karakter AMC’nin daha önce dile getirdiği Reedus ve McBride merkezli spinoff dizisi planlarına da dahil olabilirler.

THR’ın aynı haberine göre Danai Gurira(Michonne) ile de yeni bir franchise sözleşmesi görüşmeleri yapılıyormuş. Gurira’nın sözleşmesiyle ilgili detaylar henüz mevcut değil, ancak hem Reedus hem de McBride büyük zam aldığı ve Gurira’nın film kariyeri yükselişe geçtiği için benzer bir zam haberini duymak şaşırtıcı olmaz. Lincoln diziden ayrıldığı ve Lauren Cohan(Maggie) de ayrılmaya hazırlandığı için AMC Gurira’yı kadroda tutmak adına birtakım tavizler vermekten de çekinmeyecektir.

Yorumlar