Pazar Kahvesi #134

Pazar Kahvesi (26 Kasım – 2 Aralık)

Daredevil İptal Edildi Ama İşi Bitmedi

Bu hafta içerisinde Netflix bir açıklama yaptı ve Daredevil’in dördüncü bir sezonu gelmeyeceğini diziyle yollarını ayırdıklarını belirtti. Luke Cage ve Iron Fist’in iptalinden gelen bu iptal akıllara Netflix&MCU ortaklığının bitip bitmediğini getirdi. Şuan Netflix’in onay verdiği ve çıkartacağı Jessica Jones 3.sezonu ve Punisher 2.sezonu bulunuyor ama ondan sonra ortaklık tamamen bitebilir.

Iron Fist ve Luke Cage’in iptalleri sonrası aktörlerin yaptığı paylaşım akıllara acaba bu tam bir iptal değil de Heroes for Hire dizisi mi gelecek sorularını getirmişti. Şimdi Daredevil’in iptaliyle birlikte akıllara tüm bu dizilerin Disney+’a gelip gelmeyeceği soruluyor. Daredevil dizisine ait resmi twitter sayfasının paylaştığı gönderi de bunu doğruluyor. Justice Never Stops güzel bir veda mesajı da olabilir yeni bir başlangıçların kapısı da. Umarım izleyiciler olarak ufak şeylerden mesaj çıkarıp kendimizi avutmaya çalışmıyoruzdur.

https://twitter.com/Daredevil/status/1068341345406734336/photo/1

Preacher Dördüncü Sezon Onayı Aldı

Garth Ennis ve Steve Dillion imzalı Preacher AMC ile yollarına dördüncü bir sezon ile devam etme kararı aldı. AMC, dördüncü sezona onay verip çekimlerinin de 2019 başında Avustralya’da gerçekleştirilmesine karar verdi ancak Preacher’ın dördüncü sezonu için henüz belirlenen bir yayınlanma tarihi yok.

Blue Beetle Filmi Yolda

Warner Bros. Blue Beetle filmini yapmak için kolları sıvadı. Ancak filmin ana karakteri Jaime Reyes olacak. Jaime Reyes, Blue Beetle titrini üstlenen üçüncü karakter. kendisinden önce Dan Garnett ve Ted Kord üstlenmişti bu görevi. Daha önce Greg Berlanti bir Blue Beetle/Booster Gold filmi çıkarmaya yeltendiyse de bu hiç bir zaman gerçekleşmedi. Zaten daha sonra Berlanti ortaya çıkıp sadece Booster Gold filmi çıkaracağını da söylemişti. Bu Blue Beetle projesinin de hayata geçeceği henüz net değil ama WB, filmin senaryosunu yazması için Gareth Dunnet-Alcocer  ile anlaştı.

Üçüncü Kingsman’ın Kadro Şekilleniyor

İlk iki filmdeki başrol oyuncusu Taron Egerton’un bu filmde olmayacağını öğrenmiştik. Şimdi ise hem bunun nedenini hem de başrollerini öğrendik. Öncelikle nedeniyle başlayalım. Film bir devam filmi değil. Tam aksine, kronolojik olarak ilk iki filmden çok önce, I.Dünya Savaşı sırasında geçiyor.

Filmin başrolü Harris Dickinson(Darkest Minds, Postcard from London) olacakç Dickinson’a, Schindler’in Listesi’nden tanıyor olabileceğiniz Ralph Fiennes eşlik edecek.

Filmde görev alacak kesinleşen diğer isimler ise Captain America:Civil War’da iç savaşı başlatan Daniel Brühl ve Game of Thorens’ın Tywin Lannister’ı olan Charles Dance. Henüz resmileşmese de Matthew Goode’un(Leap Year) filmde yer alacağı söylentiler arasında. Ayrıca Rhys Ifans’ın(Notting Hill) da tehlikeli ve manipülatif bir Rus karakteri oynayacağı da söyleniyor.

Runaway Fragmanla Geldi

Hulu’nun Runaway’i ikinci sezona hızlı bir giriş yapacak gibi duruyor. İkinci sezonu 21 Aralık’ta başlayacak. Bu kadar kısa bir süre varken de Hulu, dizinin fragmanını yayınladı. Dizinin ilk sezonunu izlememiş bir birey olarak üstüne pek bir yorum yapamıyorum açıkcası ama buyurun izleyip siz yapabilirsiniz.

Captain America Ölmüyor

Geçtiğimiz haftalarda Chris Evans’ın film setinden attığı veda gönderisi üzerine herkes Captain America’nın Avengers 4’te öleceğini konuşmaya başladı. Zaten uzun süredir Avengers 4’te büyük bir karakterin öleceği söyleniyordu ve Chris Evans da bu söylentiler de başı çeken isimdi. Bu veda konuşmasıyla birlikte de iş kesinlik kazanmış oldu. Ancak Marvel bu haberleri hemen yalanladı. Bunun sadece sete yapılan bir veda olduğu söylendi. Şimdi de filmin yönetmeni Joe Russo’dan bir açıklama geldi. Chris Evans’ın henüz Captain America ile işi bitmediğini söyleyen Russo, ne söylediğini açıklamak istemediğini ama izleyicinin yakında öğreneceğini söyledi. Benim tahminim Evans’ın Captain America titrini bırakıp Steve Rogers olarak evrende Nick Fury benzeri bir göreve gelmesi.

Young Justice’dan Ses Geldi

Geliyor gönlümün efendisi. Açıkcası çizgi roman dizilerine boğulduğumuz şu dönemde tüm DC Stream projeleri içerisinde ilgimi en çok çeken Young Justice’tı. Bu hafta içerisinde fragmanı da çıkan Young Justice:Outsiders, ilk iki sezonun bıraktığı yerden devam edecek gibi duruyor. Bakalım eski izleyicisini tatmin etmeyi yada yeni izleyicileri çekmeyi başarabilecek mi?

Del Toro’nun Gönlü Hala Hulk Dizisinde

Oscar ödüllü yönetmen Guillermo Del Toro’nun gerçekleşemeyen başka bir çizgi roman projesi daha varmış. Hellboy’un bir türlü gelemeyen üçüncü filmi Justice League Dark projesinin dışında Del Toro’nun, 2012 yılında yazdı ABC’ye sunduğu bir Hulk dizisi varmış. Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından senaryosunu yazmasına rağmen asla yayınlanmayan dizi ve filmlerin listesini yazan Guillermo Del Toro’nun listesinde bir Hulk dizisi de varmış. Görünüşe göre pilot bölümünün senaryosunu yazıp  ABC’ye göndermesine rağmen proje hiç gerçekleşmemiş.

Yorumlar