Disney+’a Lady Sif dizisi!

Marvel’ın yıllar boyunca yarım bıraktığı hikayelerden biri Asgard’ın korkusuz savaşçısı Lady Sif olmuştu. Karakteri The Dark World’den sonra bir daha görmedik, Ragnarok’ta olacak dendi ama oyuncu Jaimie Alexander’ın takvimine uymadığı için filmde yer almamıştı.

Lady Sif’e Ragnarok’ta Asgard yok olduğunda, veya Thanos galaksinin yarısını elden geçirdiğinde ne olduğunu bilmiyoruz. Taika Waititi’nin Ragnarok’ta yapmaya çalıştığı şeylerden biri geçmiş Thor filmlerini hiç yaşanmamış gibi göstermekti. Bu yüzden de filmin hemen başında Thor’un geçmiş filmlerde önemli rollerde olan yoldaşlarını öldürdü. Lady Sif filmde olmadığı için de sanki hiç varolmamış gibi davranıldı, muhtemelen filmde olsa onu da öldürebilirlerdi.

Ancak Lady Sif’in yarım kalan hikayesi Disney+’ta devam edecek. Loki mini dizisi, Disney tarafından onaylanan tek dizi şu anda. Loki dışında The Vision and The Scarlet Witch ve Rocket & Groot dizileri yapım aşamasında. Bunların yanına artık Lady Sif’i de ekleyebiliriz.

Habere göre Lady Sif de Loki gibi mini dizi olacak. Plan altı veya sekiz bölüm yapmak, bütçe 100 milyon dolar. Başrolde yeni bir oyuncunun değil, Jaimie Alexander’ın olması bekleniyor.

Yorumlar