Patty Jenkins’ten WW3’e EVET, JL2’ye BELKİ

Warner Bros’un DC Sinematik Evreni ile yaptıklarını ister beğenin, ister beğenmeyin. Ama evrenin şu anki durumu göz önüne alındığında atılan çok doğru adımlar var. Bunlardan en büyüğü de evreni artık bir sinematik evren olarak görmemeleri. Bundan sonra DCEU, içinde birçok süper kahraman barındıran, ama hikayenin ortak filmlere yol yapmadığı bir evren. En azından bir süre bu böyle devam edecek.

Çok da doğru karar, çünkü DCEU’nun şu anki hali Justice League 2’yi kaldırabilecek durumda değil. Bu yüzden Aquaman, Wonder Woman, Shazam gibi solo filmlere odaklanılmalı. DCEU’nun ne yapması gerektiğini burada anlatmıştım: http://www.cizgikafe.com/2019/01/dceu-artik-bir-sinematik-evren-degil.html

Wonder Woman filmlerinin yönetmeni Patty Jenkins de böyle düşünüyor;

Ortak filmler her zaman çok zorlayıcı olur. Umarım bir süreliğine Justice League filmi yapmayız, çünkü her karakter tek başına harika ve onların filmlerini çok merak ediyorum. Aquaman 2’yi, Flash’ı falan diğer karakterlerin parladığını izlemek isterim. Justice League 2 yönetmenliğine kesin bir cevap veremem.

The Hollywood Reporter

Patty Jenkins şu sıralar Chris Pine’ın başrolde olduğu ”I am the Night” filmini tanıtsa da, Wonder Woman 1984’ün çekimleri biteli bir aydan biraz fazla oldu. Önümüzdeki birkaç ayda WW1984’ün kurgusuyla meşgul olacak. Ama daha şimdiden aklında Wonder Woman 3 için planlar var bile.

Dönem filmi yapmayı düşünmüyorum, mantıken her film bir öncekinin sonrasında geçmeli. Tek söyleyebileceğim şey; modern bir hikaye olacak. Tam olarak ne zaman geçeceği ve neler yapacağımız hakkında çok düşünmedim.

Variety

İlk Wonder Woman zaten harika bir filmdi, Warner Bros da bunu biliyor ve Patty Jenkins’in bunda ne kadar büyük payının olduğunun da farkında. Bu yüzden WW1984 için yaptıkları teklifle Patty Jenkins sinema tarihinin en çok kazanan kadın yönetmeni olmuştu. Rekorunu Wonder Woman 3 ile yenileyebilir.

Yorumlar