Sonunda doğru düzgün bir Captain Marvel fragmanı

Avengers: Endgame’e son bir durak kaldı: Captain Marvel. Mart ayında vizyona girecek filmin tanıtım sürecinin çok başarılı gittiğini söyleyemem, ama filmden yayınlanan fragmanımsı özel bakış videosu filme olan beklentiyi ve heyecanı artıracaktır.

Öncelikle son fragmanın da biraz yardımıyla, özellikle bu fragman durumu biraz toparlıyor. Çünkü bir karakterin orijin hikayesini anlatacak filmin fragmanlarda yapması gereken çok önemli bir şey var: karaktere odaklanmak, karakteri sevdirmek. İlk fragman bu konuda olağanüstü derecede çuvalladı çünkü. Carol Danvers’ı geçtim, Captain Marvel’ı bile doğru düzgün tanıtmadı, ki, ilk fragmanın Carol Danvers’a odaklanması lazımdı. Daha çok bir Nick Fury fragmanı gibiydi. Kısaca oldukça yetersizdi.

Diğer yandan ikinci fragman Carol Danvers/Captain Marvel’a ağırlık vererek durumu biraz toparladı. Ama yine de, tam olmamış gibiydi. Geçmişini hatırlamayan, kendini Kree zanneden Carol’ı gösterdikleri için ve o Carol esasında bir robot olduğu için çok samimi gelmedi bana. Ta ki bugün yayınlanan fragmana kadar!

Filmin hikayesine dair çok şey gösterilmiyor ama yaptığı en doğru iş samimi, doğru düzgün bir Carol izletmek. Seyircinin bağ kurabileceği, sinemaya gitmeden sevebileceği ve beklentisini artırabileceği bir Carol. Çünkü aynı çizgi romanlardaki gibi, bu fragmanda da Carol asi, dobra, ve rock’n roll. Tek kelimeyle anlatmak gerekirse tam bir badass.

Bir solo süper kahraman filminin tanıtımlarda yapması gereken tam da bu işte. Karakteri sevdirmek. Bu kadar.

Yorumlar