Sony Into the Spider-Verse’i TV’ye uyarlamak istiyor

Farkında mısınız Sony Spider-Man ile büyük şeyler başarmaya devam ediyor. Önce Spider-Man’i MCU’ya kazandırdılar, sonra Venom’la gişede 900 milyon dolara yaklaştılar, son olarak da Into the Spider-Verse’ü yılın en iyi animasyon filmi yaptılar. Sam Raimi’nin ilk iki Spider-Man filminden beri Sony böyle büyük başarılar yakalamamıştı. Ya yaşadığımız dünya gerçekten boktan bir hâl aldı, ya da Sony gerçekten ne yaptığını biliyor.

Into the Spider-Verse daha vizyona girmeden Sony hem devam filmini, hem de Gwen Stacy’nin başrolde olduğu bir spin-off filmini duyurmuştu. Gişede 200 milyon doları geçtikten sonra mı, yoksa Altın Küre’de yılın en iyi animasyonu ödülünü kazandıktan sonra mı bilmiyorum ama öyle bir gaza geldiler ki şimdi de akıllarında Into the Spider-Verse’den birkaç tane televizyon dizisi çıkarmak var.

Bu diziler muhtemelen Spider-Verse’te izlediğimiz karakterlerin olacak. Mesela Nicholas Cage’in seslendirdiği Spider-Man Noir, Peni Parker veya Spider-Ham olabilir. Bu karakterlerin filmlerde her zaman yan karakter olacaklarını bildiğimiz için de, kendi maceralarını bir dizide anlatmaları güzel olabilir. Spider-Verse kavramı gerçekten hayata geçmiş olur.

Fikir güzel olsa da, yine de, Sony acele ediyormuş gibi geldi bana. Gaza geldiler sanki. Film tamam da, dizi ayrı bir iş. Siz ne diyorsunuz, olur mu bu iş?

Yorumlar