Warner Bros’tan Harley Quinn üçlemesi yolda

Warner Bros’un DCEU ile şu ana kadar ki en büyük başarıları Wonder Woman ve Aquaman filmleri. Hem seyirci filmlerden memnun, hem de WB hasılatlardan memnun. Bu yüzden de önce Wonder Woman’a en kısa sürede devam filmi çekildi, sonra da Aquaman 2 çalışmalarına başlandı.

Ama her geçen gün Man of Steel 2’nin, Batman filminin, Justice League 2’nin, Green Lantern filminin, The Flash filminin belirsizlikleri sürüyor. Justice League üyelerinin filmlerinin DCEU’yu yönlendirmesi ve taşıması gerekirken, bunun yerine geçmişte geçen Wonder Woman filmleri ve evrenin geri kalanına hiç bulaşmayan Aquaman filmleri izliyoruz. Bu filmler çok iyi, ama bir yandan da Superman ve The Flash filmlerinin DCEU’ya yön vermesi lazım. Daha doğrusu WB’nin bir şekilde Justice League 2’yi, daha büyük resmi düşünmeye başlaması lazım.

DCEU şu an öyle bir halde ki, Wonder Woman filmleri geçmişte, Aquaman filmleri Atlantis’te, Shazam filmi Philadelphia’da geçiyor. Yani evren baya dağınık durumda. Birds of Prey filmi de evrenin başka bir köşesinde geçecek. Ortada ortak bir hikayeye doğru ilerleme olmadığı için, her film kendi sazını çalabiliyor. Man of Steel ve Batman gibi serilerden en az bir tanesini aktif tutmaları gerekirken Warner Bros’un son harika fikri Harley Quinn’e üçleme yapmak! Çünkü neden olmasın ki?

İlk film Birds of Prey adıyla çekimlerini sürdürüyor, söylentiye göre ikinci filmin adı Gotham City Sirens, üçüncü filmin de Birds of Prey v Gotham City Sirens olacak. En azından iddialar böyle. Kaynak sağlam yerden.

Bu filmler DCEU’ya çok büyük katkı sağlamayacak. Aynı Wonder Woman ve Aquaman gibi evrenin geri kalanına çok bulaşmayan filmler olacak belli ki. DCEU’nun buna mı ihtiyacı var peki? Önce Justice League karakterlerine odaklanılmalı bence.

Yorumlar