Guardians 3 İçin James Gunn’ın Senaryosu Kullanılacak

Geçen yılın ortalarında eski tweetlerinin ortaya çıkmasıyla James Gunn’ın MCU’dan apar topar kovulmasını hatırlarsınız. Gunn’ın MCU’dan ayrılışı sadece Guardians of the Galaxy serisini değil, kendisine emanet edilen MCU’nun “Kozmik Geleceği”ni de büyük ölçüde ilgilendiriyordu. Hâliyle olay oldukça büyüktü. Tepkiler çığ gibi büyürken Gunn’a destek verenlerin sayısı da az değildi, bütün GOTG ekibi yönetmenlerine destek verdiklerini belirten açıklamalar yayınladılar. Her ne kadar James Gunn kovulmuş olsa da, bazıları bunun ani bir tepki olduğunu, serinin diğer iki filmi gibi Guardians of the Galaxy vol. 3 için de yönetmen koltuğuna Gunn’ın oturacağını düşünüyordu. Bazıları ise bırakın yönetmenliği, senaryo için bile Gunn ile çalışılmaması gerektiğini savunuyordu. Birçok yorum yapıldı, Marvel’dan da üstü kapalı açıklamalar geldi. Ancak Guardians 3’ün akıbeti bir kesinliğe ulaşamamıştı. Ta ki bugüne kadar…

Son filmi The LEGO Movie 2: The Second Part’ın tanıtımları sırasında MTV News’e konuşan Chris Pratt, James Gunn’ın kovulmasının ardından prodüksiyon sürecinde askıya alınan filmle ilgili de açıklamalarda bulundu. Filmin eninde sonunda olacağını söyleyen Pratt, film için James Gunn’ın senaryosunun kullanıldığını da doğruladı. Senaryoyu okuduğunu söyleyen oyuncu senaryonun çok iyi olduğunu söylüyor.

MCU James Gunn’ın senaryosuyla James Gunn’sız yoluna devam ederken Gunn da boş durmuyor. Geçtiğimiz günlerde DC ile anlaşan Gunn, Suicide Squad’ın devam filmi ‘The Suicide Squad’ın yönetmenliğini üstlenecek. Bir tarafta kovmasına rağmen Gunn ile bağlarını koparamayan Marvel, diğer tarafta tüm bu krizin üstüne Gunn ile yola çıkan DC. Sizce hangisi doğruyu yapıyor? Ya da ortada doğru alınmış bir karar var mı?

Yorumlar