Ağustos 2019’da Çizgi Romanlarda Neler Olacak?

Bilindiği üzere çizgi roman şirketleri yaklaşık 3 ay öncesinden, 3 ay sonra yayınlayacakları sayılara dair detaylar paylaşırlar. Bunun sebebi, Amerika’daki çizgi roman dükkanlarının, okur potansiyellerine göre hangi çizgi romanlardan kaç tane sipariş edip etmeyeceklerine karar vermelerini sağlamaktır. Böylece çizgi romanın yayın günü geldiği zaman, dükkanın istediği adette çizgi roman, okuyucusuyla buluşmak üzere teslim edilir. Bunun bizim için güzel yanı ise, 3 ay sonra hangi çizgi romanların çıkacağını görüp bütçeyi ayarlamak ve iştahla gelecek sayıyı beklemektir. Bu ‘Solicitation’ denen duyuruları kısa notlar halinde mümkün olduğunca her ay paylaşmaya devam edeceğiz. Bizde kalın!

 

DC COMICS

 • The Batman Who Laughs, 7. sayısıyla sona erecek. Batman vs. Batman Who Laughs kapışması izleyeceğiz. Dark Nights: Metal serisinin de bir nevi kapanışı olacak diyebiliriz.
 • Batman/Superman #1 çıkıyor. Hikaye The Batman Who Laughs mini serisinin finalinin bıraktığı yerden devam edecek. Rebirth evreninde ikilimizin ilk serisi olacak aynı zamanda. Batman ve Superman’in birbirlerine olan güvenleri sorgulanacak. Aylık bir seri olacak. Joshua Williamson yazacak Civil War II’nun muhteşem çizeri David Marquez çizecek.
 • Batman vs. Ra’s Al Ghul serisi başlıyor. 6 sayı sürecek bu mini seride, Gotham şehri bir terörist organizasyon tarafından kuşatılıyor. Onları durdurmak için GCPD’ye yardım teklifi yapan kişi ise Ra’s Al Ghul! Tabii ki asıl amacı Batman’i sonunda kesin bir şekilde öldürmek. Serinin yazarı ise efsaneler efsanesi Neal Adams!
 • Batman: Curse of the White Knight 2. sayısıyla devam ediyor. Joker ve Batman’in rolleri değiştikleri, oldukça sansasyon toplayan White Knight serisinin devam hikayesinde, Joker yanına Azrael’i de alıyor bu sefer. Serinin tamamı 8 sayı sürecek.
 • Wildcats #1 çıkıyor. Eski Wildstorm serilerinden birisi olmasının yanı sıra, Rebirth döneminde Warren Ellis tarafından tüm Wildstorm evrenini The Wild Storm serisiyle canlandırdığı dünyanın devamını, birçok paralel evren ve uçuk kaçık fikirlerle bu seriden takip edeceğiz.
 • Year of the Villain eventi kapsamında Ağustos ayında Sinestro ve Black Mask’ın tek sayılık yan hikayeleri yayınlanacak
 • Black Canary: Ignite grafik romanı çıkıyor. Meg Cabot’un yazıp Cara McGee’nin çizdiği grafik roman bir nevi köken hikayesi anlatma niyetinde. kitap 160 sayfa olacak.
 • Action Comics’te Red Cloud’un gizemi belli oluyor. Ayrıca sayı Year of the Villain ve Event Leviathan’ın yan sayısı olacak.
 • Batman #76 ve#77’de ipler Bane’in elinde. Bane Gotham’ı işgal edip kontrolü eline alıyor ve Batman’den ses yok. Tabii bizim bildiğimiz Batman’den. Gotham sokaklarında devriye gezen yarasa kostümlü adamsa Flashpoint Batman’den başkası değil!
 • Detective Comics #1009-1010’da yeni öykü ‘Take Your Shot’ başlıyor. Deadshot Gotham şehrine geliyor ve Batman, Suicide Squad’dan ayrı bir şekilde Deadshot’ın bir işler çevirebileceğinden kuşkulu.
 • The Flash #76-77’de yeni öykü ‘Death of Speed Force’ başlıyor. Köken hikayesini tazeleyen Barry, yeni güçler ve imkanlarla geri dönüyor ancak karşılaştığı manzara korkunç: Speed Force yok olmak üzere!
 • Green Lantern #10 çıkıyor. Anti-Man’e karşı 12 paralel evrenin 12 Green Lantern’ı birleşiyor. Bunlara Bat-Lantern ve Tangent Lantern da dahil!
 • Justice League #29-30 ile yeni öykü ‘Justice Doom War’ başlıyor. Evrenin dört bir yanındaki kötülere özel teklifler yapan Lex Luthor sonunda savaşı Justice League’in önüne getiriyor ve DC’nin bu yılki en büyük öykülerinden birisi başlıyor.
 • Nightwing #63’te berbat Ric Grayson hikayesi devam edecek, bu ayı da atlayabilirsiniz.

MARVEL

 • Invader #8’de Namor’la ilgili yeni şeyler ortaya çıkıyor. Namor’un dünyayı değiştireceğini iddia ediyor Marvel. Marvel evrenini 2. Dünya Savaşından beri zehirleyen bir tehditle ilişkili olabileceği düşünülüyor.
 • Carnage Marvel evrenini kaosa boyamaya geliyor. 4 sayılık mini seri Absolute Carnage eventinin ilk iki sayısı çıkıyor ve Carnage, New York sokaklarına intikam almak için geliyor. Venom, Carnage’dan yakınlarını saklamaya çalışıyor. Kendisini tedavi olmak için akıl hastanesine yatıran Deadpool, Carnage’la kafa kafaya geliyor. Ve Miles Morales, Misty Knight ve niceleri, kana susamış bir şekilde şehre saldıran Carnage tarikatıyla mücadeleye başlıyor. Ve hepsinin yanı sıra korkunç simbiyotlar Riot, Phage, Agony ve Lasher serbest kalıyor! Hepsi Absolute Carnage eventi ve yan sayılarında.
 • X-Men evreni yeniden şekilleniyor. Jonathan Hickman’ın yeniden Marvel için yazmaya başlamasıyla, X-Men evreni kendisine emanet edilmişti. Ağustos ayında, Hickman’ın X-Men evrenini baştan aşağı şekillendireceği House of X ve Powers of X hikayeleri 2 sayı birden yayınlıyor.
 • Marvel #1000 yayına çıkıyor! Marvel’ın 80. yılını kutlamak amacıyla 96 sayfalık, tonlarca yazar ve çizerin katkı sağlayacağı dev bir sayı geliyor. Sayının bir ana hikayesinin olması beklenirken bağımsız öyküler de fazlasıyla yer alacak. Sayının ücreti 9,99 $ olacak.
 • Gwen Stacy ana evrende! Ghost-Spider #1 sayısıyla Earth-65’te başını belaya sokan Gwen Stacy 616 evrenine geliyor. Burada bir okula kaydolarak halk arasına karışmaya çalışacak.
 • Gwenpool dönüyor! Gwenpool serisi fazlasıyla ilgi çekmiş ama iptal edilmekten de kurtulamamıştı. Aynı ekibin elinden, bu Ağustos 5 sayılık bir mini seri olan Gwenpool Strikes Back başlıyor.
 • Atlas’ın Ajanları geliyor! Amadeus Cho, Silk, Shang-Chi, Wave ve Jimmy Woo’dan oluşan asyalı ekibimiz, mistik şehir Pan’ı korumak için bir araya geliyor. Greg Pak ve Jeff Parker ‘ın yazacağı, Gang Hyuk Lim ve Carlo Pagulayan’ın çizeceği Agents of Atlas 5 sayı sürecek.
 • Thor kayboldu! War of the Realms eventinin sonunun bağlanacağı Thor #16’da yıldırım tanrısı ortadan  kayboluyor ve nerede olduğuna dair en ufak bir fikrimiz yok.  Jason Aaron’un 2012 yılında başlattığı Thor macerasının son hikayesi olacak bu serinin başlatacağı öykü.
 • Captain America #13’te yeni öykü “The Legend of Steve” başlıyor. Nick Fury tarafından kovalanan ve artık bir kanun kaçağı olan Steve Rogers’ın istenmeyen adam olma öyküsünde yeni bir sayfa açıyoruz.
 • Marvel’s Spider-Man: Velocity #1 geliyor. Sony’nin Spider-Man oyunundan sonra Marvel’ın oyun evreninde geçen ilk öyküsü yayınlanıyor.
 • Future Foundation #1 çıkıyor. Hepimizin favori ikinci Fantastic Four ailesi Future Foundation kendi serisine kavuşuyor. Ekibin ilk hedefi ise, parçalanmış dostları Molecule Man’i yeniden inşa etmek.

Yorumlar