Batman Dergisinin Yazarı, Öyküsünü Yeni Bat/Cat Serisinde Bitirecek

İptal edilen düğünün üzerinden çok mevsim geçti tabii...

Geçtiğimiz günlerde DC’nin ansızın Tom King’i ana Batman serisinden alınması haberini şurada vermiştik. DC Comics hala yeni Batman dergisinin başına kimin getirileceğini açıklamadı ve King kendi tarafından ayrıldığını açıklasa da henüz DC, King’in Batman dergisinden alındığını resmi olarak duyurmadı. Ancak King için çizilen plan belli olmuş gibi.

Ocak 2020 itibariyle ayda iki sayı olarak yayınlanan Batman dergisi, ayda tek sayıya düşürülecek. Bu da muhtemelen 86. sayıdan sonrasına tekabül ediyor. Fakat işin tuhaf yanı, DC, bu haberi duyururken “Batman aylık sayılarıyla daha büyük bir DC evrenine ve devamlılığına dahil olacak” cümlesini kullandı. Zaten DC evreninin amiral gemisi Batman dergisi DC sürekliliğinin ta göbeğinde bir seri değil mi? Görünen o ki DC yöneticilerine göre değilmiş. Bunda belki de King’in daha Batman’e özgü bir şekilde bir Catwoman-Batman-Bane sagası yazmaya girişmesi de etkili olmuş olabilir.

Aylık yayınlanan Batman dergisinin yanına bir de Batman/Catwoman dergisi başlayacak. Bu derginin başında da Tom King ve Clay Mann, ana Batman dergisinin başından ayrılarak geçecekler. Bir önceki yazımızda demiştik ya, ‘Snyder Cut gibi bir de Tom King’in tüm hikayesini görmek isteyenlerin arzusu King Cut olacak’ diye, işte o King cut isteği DC’ye bu sefer erken ulaşmış olacak ki King’in kendi öyküsünü bitirmesi için bir 12 sayılık şans daha verilecek. 2021 yılının Ocak ayında da King’in Batman’le yapacağı tüm işler sona ermiş olacak.

King, seriyi yazacağını şu cümlelerle duyurdu:

Benim için “Batman ve Catwoman”, Morrison ve Quietly’nin Batman ve Robin serisinde yaptıklarını yapabilme şansı sunuyor. Güzel, heyecanlı, keyifli ve kaç yıllık hikayeleri sona erdirip Batman’in ne olduğunu ve ne olabileceğini tanımlayan bir seri olacak.

Bu, en iyi Batman çizgi romanlarında olduğu gibi kahramanımızın korkuyu cesarete, acıyı umuda, travmayı sevgiye çevirebildiği bir öykü olacak. Her zaman anlatmak istediğim ve en iyi çizgi roman çizeri olarak gördüğüm kardeşim Clay Mann’le anlatacağım bir hikaye olacak.

Batman’den ayrılmak zor. Bu seride çalışmak bir lütuf ve keyif dolu. Ancak bu seriyi, kariyerimde yapmak istediğim en büyük projeleri ve en iyi çizgi romanları gerçekleştirebilmek için bırakıyorum. Ki bunun da bir lütfu ve keyfi var.

Son olarak, bu geçtiğimiz birkaç günde hayranlarımın ve meslektaşlarımın bana olan desteği için ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu dünyanın gücüne ve okurların tutkularına şaşkınlıkla bakmaya devam ediyorum. Her zamanki gibi, beni kurtaran sizlersiniz.

Peki, Batman dergisinde görmek istediğiniz yaratıcı ekip kim? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Yorumlar