Chris Hemsworth neredeyse Gambit oluyormuş

Chris Hemsworth son 11 yıldır Marvel’ın tanrısı Thor’u oynayan, ancak ondan önce birkaç başarısız projede yer almış, ”Yıldızlarla Dans” yarışmasında boy göstermiş, Avustralya’dan çıkıp gelmiş ve şu sıralar Hollywood’u fethetmekte olan acayip yakışıklı bir abimiz.

Variety’e Thor hayatına girmeden önce yaşadıklarını şöyle anlatıyor;

Oyunculuğa başlamamın sebeplerinden biri televizyonu ve sinemayı çok sevmem. Ama bir yandan da ailemin maddi durumu çok iyi değildi. Bu yüzden aileme maddi olarak katkı sağlamak istedim ancak bir süre sonra bu benim için büyük bir sorumluluk olmaya başladı. Ailemi geçindirmeyi kendi sorumluluğum bilmesem çok daha rahat olabilirdim tabii ki. Avustralya’da adımı duyurmamı sağlayan ”Home and Away”i bırakıp Hollywood’a adım atmaya karar verdiğimde işler daha da zorlaştı. Yılbaşı öncesi bir denemeye katılmıştım ve işler pek iyi gitmedi. Bir süre telefonum hiç çalmadı ve aldığım tepkiler de daha kötüye gidiyordu.

Buraya kadar her şey güzel. Çoğu oyuncu gibi, Chris Hemsworth de kariyerindeki en büyük rolü kapmadan önce defalarca kez reddediliyor falan. Ama Chris’i diğerlerinden ayıran şey, eğer reddettiği rollerden birine seçilseydi bugün Thor’u bir başkası oynuyor olacaktı.

GI Joe filminin başrolüne çok yaklaşmıştım ama rolü Channing Tatum’a verdiler. X-Men Origins: Wolverine filmindeki Gambit rolüne de çok yakındım. O rol de Taylor Kitsch’e gitti. O zamanlar çok üzülmüştüm çünkü cebimdeki para yavaş yavaş bitiyordu, bir rol kapmam lazımdı. Ama şimdi bakınca, o rollerden birine seçilmiş olsam bugün Thor’u oynuyor olamazdım.

Chris Hemsworth için Thor rolü öncesi durum ne kadar sancılıysa, Thor seçildiğindeki dönem de bir o kadar sancılıydı bence. Çünkü ABD’de kimsenin tanımadığı bir isimdi ve Thor, Marvel hayranları için çok önemli bir karakterdi. Zaten çizgi roman hayranlarının öfkesi, sinema endüstrisinde hiçbir hayran kitlesine benzemez. İnsanın canına okurlar açıkçası. Chris Hemsworth de bunun farkındaymış:

Anı yaşama fırsatım hiç olmadı. İlk Thor filminden bu yana aklımda hep ”Acaba beni kovup başka birini mi bulurlar?”, ”İkinci filmi çıkartırlar mı?”, ”İnsanlar filmi izlemeye gidecek mi?” gibi düşünceler oldu. Ama bir şekilde bugün olduğumuz yere geldim. Robert Downey benim akıl hocam. Scarlett, Mark ve Jeremy çok yakın arkadaşlarım. Chris Evans kardeşim gibi. Basın turlarında bizi ayırmalarının bir sebebi varsa o da hiçbir zaman ciddi olmadığımız içindir. Bir araya geldiğimizde her zaman gırgır şamata yaparız.

Son olarak da Thor’un MCU’daki geleceği için Hemsworth şunları söylüyor;

Açıkçası, devam etmeyi çok isterim. Bu yönde bir planları var mı bilmiyorum. Bence karakteri bambaşka biri hâline getirdik.

Yorumlar