Frank Miller’ın Superman Year One’ından Görseller Var!

Çizim yapan eller John Romita Jr.'a ait!

Efendim 2017 yılının yaz aylarında bomba gibi düşmüştü bu haber: Frank Miller bir Superman orijini yazacaktı. Üstelik bunu da DC’nin yeni bir basım formatı olarak duyurduğu Black Label markası altında yapacaktı.

DC Black Label markasında, DC’nin efsaneleşmiş eski hikayeleri daha kaliteli sayfalarda, daha canlı ve dijital olarak restore edilmiş en mükemmel halleriyle, prestij formatta basılacak. Ancak bunun yanında yeni öykülere de yer verilecek. Scott Snyder ve Greg Capullo’nun Batman: The Last Knight on Earth ve Brian Azzarello ve Lee Bermejo’nun Batman: Damned kitapları da bu format altında yayınlanacak hikayelerden ikisi. Tabii formatın tüm olayı sadece basım tarzı değil, kitapların yazarları da ‘DC Universe’ etiketi altında çıkan normal serilerden farklılaşabilecek ve daha yaratıcı olmaları için önleri açılacaktı.

Bu yüzden Frank Miller’ın son yıllarda yansıttığı radikal yorumlarının, Superman’in köken hikayesini etkilemesini bekliyoruz. Haliyle ‘yeni bir Batman: Year One kalitesi geliyor’dan çok ‘eyvah, Miller Superman’e 11 Eylül saldırılarının intikamını aldıracak’ düşüncesi bir miktar da olsa akıldan geçiyor.

John Romita Jr.’ın çizeceği seri 3 sayıdan oluşuyor ve ilk sayısının basın tanıtımı şu şekilde:

Alevler içindeki Krypton gezegeninden, Kansas’ın çayır çimenlerine uzanan, Superman Year One’ın bu ilk bölümü, Clark Kent’in Kansas’taki gençliğini, güçlerini keşfetmesini ve kendisinin, bizim dünyamızdaki yerini anlamasına odaklanıyor.

İlk sayıdan yayınlanan görseller işe şu şekilde:

Superman: Year One, ilk sayısıyla 19 Haziran 2019 tarihinde yayınlanacak.

Yorumlar