Winter Soldier & Falcon dizisi Ağustos 2020’de

Endgame sonrası bir Marvel Sinematik Evreni şu an sizin için ne kadar gerçekçi geliyor, içinizde izleme isteği, veya izleme isteğini de geçtim haberleri takip etme isteği bile kaldı mı bilmiyorum. Ancak Endgame de yavaş yavaş MCU’nun geçmişinde yerini almaya ve MCU ilerlemeye başlıyor.

Disney+ için hazırlanan Marvel dizilerinden biri olan Winter Soldier & Falcon’dan bahsediyorum. Disney+’ın ilk MCU dizisi olacak. Birkaç gün önce çekimlerin Ekim ayında başlayacağı haberini almıştık. Ama artık dizi üzerine konuşacağımız çok daha fazla şey var.

Öncelikle evet, Sam Wilson artık yeni Captain America ve dizide kalkanı da kullanacak. Civil War’da izlediğimiz Zemo ve Sharon Carter da dizide yer alacaklar. 6 bölüm sürecek ve bütün bölümlerin yönetmenliği Kari Skogland’a emanet.

Şöyle bir bakınca hikaye hakkında ilk tahminim Zemo’nun FBI’ın elinden kaçması ve Bucky ile Sam’in Sharon’ın da yardımıyla Zemo’nun peşine düşmesini anlatacak gibi duruyor. Güzel, temiz hikaye. Steve Rogers’ın yokluğunda Bucky ve Sam’in ilişkisini izlemek zaten enteresan olacaktı, bunu bir de Baron Zemo gibi Steve’le geçmişi olan birine karşı yapmaları daha enteresan olacak.

Yorumlar