Bu Sonbahar Harley ve Ivy Yollarda!

Heroes in Crisis biraz saçma sapan ilerleyip tuhaf bir şekilde bitmiş olsa da bazı karakterler için uzun süreli etkiler bırakmış olabilir. Hem Harley Quinn hem de Poison Ivy, Heroes in Crisis’te büyük sıkıntılar yaşadılar. Harley, Wally West tarafından bir cinayet kumpasının faili olarak çerçevelendi ve herkes tarafından aranan suçlu konumuna düştü. Öte yandan Harley, bizzat bu serinin başında öldü, sonrasında Gotham Nehrine dikilen bir bitkiden yeniden doğmayı başardı ve Harley ile yeniden buluştu.

Eylül ayında ise ikilinin birbirleri ile olan ilişkilerinin derinine inmeyi planlayan 6 sayılık bir mini seri başlıyor. Serinin yazarlığını, aynı ay Black Widow serisini de yazacak olan Jody Houser, çizerliğini ise Adriano Melo yapacak. Seri aynı zamanda yılın eventi olarak lanse edilen Year of the Villain için bir Tie-in olacak. Bu eventin en büyük olayı, Lex Luthor’un bütün kötülere birer teklif yaparak onlara güç sunması olacak. Harley ve Ivy, kötü karakterler olmayı bırakalı uzun zaman oluyor ancak Lex’in teklifinden kaçabileceklerini sanmıyoruz.

4 Eylülde çıkacak ilk sayı, doğrudan Heroes in Crisis’te karakterlerin yaşadıklarını çözümleyecek ve ilerleyen 5 sayıda da ikilimizin diğer kötüleri atlatmaya çalışmalarını izleyeceğiz.

Not: DC Comics’in Eylül ayı serileri bu ay sonunda açıklanacak, bu haberdeki seriyle birlikte diğer tüm haberlerden haberdar olmak için takipte kalın!

Yorumlar