Fantastic Four MCU’ya 2022’de teşrif ediyor

FLAME ON!

Endgame’i izledikten sonra ”En sevdiğimiz karakterlere veda ettik, Marvel bize daha ne sunabilir?” diye düşünmüşseniz, Disney’in FOX’u satın aldığını hatırlatmak gerekiyor. Fantastic Four ve X-Men karakterleri eve döndü. Evet belki de bu karakterlerin çok büyük çoğunluğunu, Tony Stark, Steve Rogers veya Natasha Romanoff kadar sevemeyebilirsiniz ama, sinematik evrene bir yenilik katıp yeni bir sayfa açacakları kesin.

Eve geri dönen tayfadan aramıza katılacak ilk ekip Fantastic Four olacak. The GWW‘ın haberine göre MCU’da geçecek ilk Fantastic Four filmi 2022’de vizyona girecek. Hatta iki Ant-Man filminin yönetmeni Peyton Reed de filmi yönetmek için Kevin Feige’nin başının etini yiyormuş. Peyton Reed’in bir süre önce şöyle bir açıklaması olmuştu;

Fantastic Four her zaman Manhattan ve New York’un bir parçası olmuştur. Hiçbirinin kimliği gizli değil, insanlar tarafından tanınıyorlar. O evrende, Özgürlük Heykeli’ne, Empire State binasına veya Baxter binasına giderseniz onlar da oraların bir parçası. FOX ile 60larda geçen bir dönem filmi olarak görüşmüştük ama ilgilerini çekmedi.

Özellikle Ant-Man and the Wasp’tan dolayı Peyton Reed’e karşı F4 filmi için aşırı önyargılı olsam da, her zaman ki gibi en iyisini yine Kevin Feige bilir. MCU’ya gelen ilk ekibin X-Men yerine Fantastic Four olacağı çok açıktı zaten. Çünkü X-Men’i dahil etmek çok daha karışık ve komplike bir iş. Bunun sebebi de öyle 4-5 tane karakteri tanıtmıyorlar, komple mutant konseptini ve biyolojik bir evrimi sinematik evrene entegre etmeleri gerekiyor ve bu durum X-Men ile alakalı olsun veya olmasın, bütün MCU filmlerine etki edecek bir şey.

O yüzden X-Men’in gelmesi biraz daha uzun sürebilir. Bu arada Fantastic Four oyuncu seçimi için Reed Richards rolüne John Krasinski, Sue Storm rolüne de Emily Blunt demeden geçemem. Tam bir rüya ikili olurlar. Johnny Storm da gönül ister ki Chris Evans olsun, ama maalesef. Zac Efron veya Sam Claflin de olabilir.

Yorumlar