Guardians 3’ün adı Asgardians of the Galaxy olmayacak

Sanıyorum ki Endgame sonrası MCU’nun en çok soru işareti olan köşesi Guardians’a ait. Bu durum hem hikaye olarak, hem de set dışı olaylar yüzünden böyle.

Biliyorsunuz ilk iki Guardians filminin yönetmeni James Gunn, Walt Disney Başkanı Alan Horn tarafından “stüdyo değerlerimize uymuyor” açıklamasıyla Guardians 3 yönetmenliğinden alınmıştı. Disney’in bunu beraber iki film yaptıktan sonra uygulaması enteresan durum. Kovduktan sonra “James Gunn ile başka projelerde çalışacağız.” açıklaması daha da enteresan durum. Yine de bütün bunların ardından bütün Guardians kadrosu ortak bir mesajın altına imzalarını atarak James Gunn’a destek verdiler, Drax’i oynayan Dave Bautista, James Gunn olmadan yeni filmde oynamak istemediğini söyledi, Kevin Feige kovulma kararının iptali için Disney ile görüştü ve bir şekilde James Gunn görevine geri döndü.

Tüm bunlar yaşanmadan önce James Gunn filmin senaryosunu yazmayı bitirmişti zaten. Hatta şarkıları bile seçmişti. Hikaye hakkındaki soru işaretlerinden biri Gamora meselesi. Çünkü Endgame’in sonunda 2014 model Gamora’nın ölüp ölmediği bilinmiyor. Filmde Thor olacak mı? O da belirsiz. Ben olacağını düşünmüyorum, çünkü James Gunn zamanında Guardians 3’ün, orijinal Guardians ekibinin son filmi olacağını söylemişti. Thor gibi bir ağır top filmde yer alırsa bütün ışığı üstüne çeker. Thor’un olduğu filmde sahneyi Guardians’a verirlerse daha talihsiz olur. Thor’un filmde olması iki ucu boklu değnek. Olmasın.

Ki zaten James Gunn, filmin adının Asgardians of the Galaxy olmayacağını söyledi. İyi ki de söyledi gerçekten. Çok çok büyük ihtimalle Guardians of the Galaxy vol. 3 olacak. Kovulma olayları yüzünden prodüksiyon askıya alınmıştı. O sıra James Gunn, Warner Bros ile Suicide Squad filmi için anlaştı. O filmin çekimleri tamamlandıktan sonra Guardians 3 çekimlere başlayacak. Bildiğimiz tek şey filmde Adam Warlock’un olacağı.

Yorumlar