İlk Yorumlar: Spider-Man: Far From Home

THWIP!

Spider-Man: Far From Home’a aşağı yukarı 14-15 gün kala geçtiğimiz gün Sony, basına filmin ilk gösterimini gerçekleştirdi. Benim için filmin başarması gereken iki şey var. Biri Endgame sonrası MCU’nun ne durumda olduğunu anlatabilmek, ve fragmanlarda bahsedilen çoklu evren laflarının altında kalmamak. Diğeri de Tony Stark’ın ölümüyle ve Endgame olaylarıyla Peter’ın ne durumda olduğunu, özellikle duygusal olarak nerede olduğunu filme iyice yedirmek.

Kuşkusuz Spider-Man: Far From Home da aynı Homecoming gibi, veya Spidey’nin olduğu diğer filmler gibi gayet eğlenceli, keyifli, aksiyon dolu falan olacaktır. Yorumlardan da bu gayet belli zaten. Yine de asıl parlatmaları gereken şey kesinlikle Peter Parker.

Far From Home’a bayıldım. Çizgi roman ruhunu, sinema büyüsü ile çok güzel harmanlamışlar. Film biter bitmez tekrar izlemek istedim. Jake Gyllenhaal inanılmaz.

Steven Weintraub

Spider-Man: Far From Home’a bayıldım. Ben çok büyük bir Mysterio hayranıyım ve Jake Gyllenhaal rolün hakkını vermiş. Her zaman Mysterio’nun sinemaya uyarlanamayacağını düşünürdüm ama yönetmen Jon Watts ve Marvel çok iyi iş başarmış. Ayrıca film Endgame sonrası MCU’nun ne durumda olduğunu çok iyi anlatıyor. En az üç tane ”YOK ARTIK!” diye bağırmalık sahne var.

Mike Ryan

Spider-Man: Far From Home harika. Eğlenceli, zekice ve çok akıllıca ters köşelerle dolu.

Kate Erbland

Far From Home, Homecoming kadar iyi değil ancak çok güçlü ve özellikle filmin ikinci yarısında harika sahnelerle dolu bir devam filmi.

Eric Goldman

İki harika Avengers filmi ve Spider-Verse’ün ardından Far From Home’un zor bir görevi vardı ama daha küçük, Peter’ın ne istediği ve ne yapmak zorunda kaldığı arasında klasik bir hikayeyi anlatarak durumu kurtarmış.

– Matt Singer

Far From Home ağzınızı açık bırakacak. Filmin ilk yarısı çok eğlenceli, Homecoming kadrosunun enerjisine sırtını dayıyor. Ama filmin ikinci yarısı OLAĞANÜSTÜ. Spider-Man’in EN İYİ aksiyon sahnesi. Bütün Spider-Man filmleri arasında EN ŞOKE EDİCİ son. Kafayı yiyeceksiniz.

– Sean O’Connell

Yorumlar