Krala Yol Açın: King Thor Geliyor!

Jason Aaron ve Esad Ribic’in, Godbutcher ile başlayan ve muazzam bir şekilde devam eden Thor: God of Thunder serisini okumayan, çizgi roman açısından çok şey kaybetmiştir, açık söyleyeyim. Öyle bir seri çünkü bu. Her ne kadar Aaron, Godbutcher’ın hikayesini kalkıp bir de Doctor Strange’de Empirikul isimli karakterle karbon kopya yapmaya çalışsa da orijinal hikaye, son yılların en iyi Thor hikayelerinden birisi olduğunu çoktan kanıtladı bile.

Ne yazık ki bu ikiliyi uzun süre elimizde tutamadık. Ribic başka projelere gitti, Aaron da çok tartışmalı bir şekilde Mjölnir’i, Jane Foster’ın eline verdi. Kişisel olarak çok sevdiğim bir dönem oldu ama seriye fazlasıyla okur kaybettirdiğini görmemezlikten gelemeyiz. Köprünün altından çokça sular geçti ve bugünlerde, yanılmıyorsam Siege ve Fear Itself sonrasındaki ilk Thor merkezli Marvel eventi War of the Realms yayınlanıyor. Bu eventin sonunda Thor’un ortadan kaybolacağını Ağustos ayı tanıtımlarında duymuştuk. İşte Thor’un ortaya çıkacağı seriyi öğrendik nihayetinde: King Thor!

Aaron, tüm bu süreçte Thor serisini tam 5 kez 1. sayıdan başlattı. Geçtiğimiz sene, 6. kez 1. sayıdan başlatacağı serinin son Thor serisi olacağını söylemişti ve gerçekten de Aaron bu seriden sonra Thor’a artık veda edecek. Fakat bu seri yine uzun soluklu olmayacak. 4 sayıdan oluşacak ve Aaron’un bugüne kadar Thor’a ektiği tüm tohumların meyvesi, dev saganın finali olacak. Thor 7. kez ilk sayısından başladığında yeni bir yaratıcı ekip olacak.

Konumuz ise yine gelecekte geçiyor. All-Father Thor, daha önce Godbutcher’ın ellerinden aldığı Necrosword’u bu sefer başka birisinin elinde, kendisine doğrultulmuş bir şekilde görecek: kardeşi Loki’nin!

War of the Realms’in sonunda kaybolan Thor’un ortaya çıkacağı seri dedik ama henüz bununla ilgili net bir durum yok. Şimdilik King Thor serisinde sadece All-Father Thor’un olacağını biliyoruz. Ama tahminlerime göre serinin kapanışını genç Thor’un gelip final savaşına katılmasıyla yapacaklarını söylüyor. Göreceğiz.

Mini seri Eylül ayında başlayacak.

Not: Marvel’ın Eylül ayı serileri bu ay sonunda açıklanacak, bu haberdeki seriyle birlikte diğer tüm haberlerden haberdar olmak için takipte kalın!

Yorumlar