Marvel’dan Solo Black Widow Serisi Geliyor

Yok, film çıktığı için değildir o...

Marvel’ın çizgi roman politikasında hiç sevmediğim bir şey vardır. Gündemdeki Marvel Studios filmi/dizisi neyse bütün çizgi roman politikası gündemin üzerine yoğunlaşıyor. Yıllardır adam akıllı bir Ant-Man çizgi romanı okumadık, Ant-Man filminin gelmesine yakın bir Ant-Man serisi çıktı. Ant-Man and the Wasp filmi geldi, sonrasında The Unstoppable Wasp serisi çıktı.  Captain Marvel’ı sadece sağda solda bir iki seride görürken bir anda eventlerin baş karakteri oldu, adına seriler çıktı, uzay birliklerinin başına geçti. Civil War filmi geldi, Civil War II diye aptal saptal, alelacele yazılmış bir seri basıldı. 20 yıl-30 yıl sonra ilk defa Infinity Wars adında bir seri çıktı.

Yani anlayacağınız Marvel Comics, MCU’nun yan sanayisi gibi davranma işini git gide artırmaya devam ediyor. Bunların arasına şimdi de eylül ayında çıkacak The Web of Black Widow serisi eklendi. Black Widow gibi dopdolu bir karaktere, bunca yıldır hala doğru düzgün bir seri verilmemiş olması bir yana, filmin yaklaştığı dönemde çıkarılacak serinin de sadece 5 sayı olması gibi absürt bir durum da var. Üstelik bağımsız, kaliteli bir seri olması amacıyla da yazılmıyor. Seri, Black Widow’un geçmişini anlatacak ve bir noktada köken hikayesini yeniden gösterecekler. Çıkacak olan filmle de oldukça paralel yani.

Serinin yazarlığını Jody Houser, çizerliğini ise Stephen Mooney yapacak. Sonrasında herhalde birileri yeniden hatırlatana kadar da Black Widow’u yine tozlu yaprakların arasına gömecekler. Dolayısıyla yeni bir Black Widow serisine sevinmekten çok öfkleniyorum. Çünkü şu noktada, Black Widow’un, çizgi romanlardaki yeni maceralarını, başka karakterlerin yan elemanı olarak değil kendi sürekli serisinden takip etmek hakkımız diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz günlerde Soska kardeşlerin yazdığı Black Widow serisinin de 5 sayıyla sınırlandırılması gibi, film gündemden düşene kadar ara ara Widow’un geçmişiyle uğraşmaya devam edeceğiz gibi duruyor.

Not: Marvel’ın Eylül ayı serileri bu ay sonunda açıklanacak, bu haberdeki seriyle birlikte diğer tüm haberlerden haberdar olmak için takipte kalın!

Yorumlar