Swamp Thing neden iptal edildi?

Warner Bros. ve DC Comics markaları bir aradayken yeni bir skandalla karşılaşmamız için çok beklemek gerekmiyor. Zaten Warner Bros’un DCEU’yu idare etme şeklinden, Zack Snyder olaylarından, bozulan evren bütünlüğünden ve Superman, The Flash ve Green Lantern varken Shazam’e, Birds of Prey’e film çekmelerinden çok memnun değiliz.

Bunun bir de DCUniverse platformu kısmı var ki, o da yavaş yavaş DCEU skandalları seviyesine yaklaşıyor. Daha önce Titans dizisiyle alakalı sıkıntılar olmuştu, ama bugün gelen Swamp Thing’in iptali hepsinin ötesinde.

Swamp Thing’in daha ilk bölümü yayınlandı ve bugün iptali geldi. Daha doğrusu, ikinci sezonun olmayacağı haberi geldi. İlk sezon bölümleri her hafta yayınlanmaya devam edecek. Peki neden ikinci sezon çıkmayacak?

Sebebi WB’nin diziyi beğenmemesi falan değil. Dizinin ilk sezonu North Carolina’da çekildi ve 80 milyon dolar tuttu. Bu 80 milyonun 40 milyonunu North Carolina eyaleti Warner Bros’a vergi iadesi olarak geri verecekti. İlk bölümü izlediyseniz dikkat etmişsinizdir, görsel olarak dizi çok kaliteli. Birds of Prey 75 milyon dolara çekildi, Swamp Thing 80’e.

İlk sezon çekimleri devam ederken, North Carolina işteki yanlışlığı farkedip vergi iadesinin aslında 40 milyon olmadığını, 14 milyon olduğunu Warner Bros’a bildirmiş. Bu bildiri üzerine hem prodüksiyon durdurulmuş ve ilk sezon 13 bölümden 10 bölüme düşürülmüş, hem de ilk sezon kalitesine ulaşamayacakları için ikinci sezona devam etmeme kararı verilmiş. Tam skandal.

Kaynak: https://twitter.com/gholson/status/1136654411399389186?s=19

Yorumlar