The Batman kadrosu resmen şampiyonlar ligi

Kara Şövalye hepsinin ağzına ağzına vuracak, inancımız tam.

Sevgili DC hayranları, Batman severler, karanlık günler geride kaldı. Havadislerle geldim.

Biliyorsunuz Zack Snyder ve Ben Affleck derken sancılı bir sürecek geçirdik. Ben Affleck, Batman solo filminin hem başrolünde yer alacaktı, hem de yönetmenliğini yapacaktı. Önce yönetmenlikten ayrıldı, yerine Matt Reeves getirildi. Böyle devam edecekler sandık. Sonra Affleck’in bırakmak istediği haberleri çıktı, sesimizi çıkarmadık, birkaç ay sonra San Diego Comic-Con’da Affleck çıktı ve Matt Reeves için şempanze bile oynayabileceğini söyleyip cümle aleme role devam ettiğini duyurdu. Bunu dedi ama, birkaç ay sonra rolü bıraktı.

Batfleck’i solo bir Batman filminde izleyemeyecek olmanın acısı mezara kadar benimle olacak. Yine de gün, kutlama günüdür!

Yönetmen Matt Reeves, başrol Robert Pattinson, film geçmişte geçiyor ve Batman’in dedektiflik hünerlerine odaklanıyor. İlk filmde 3-4 yıldır kostümün içinde olan bir Bruce Wayne’i, ve üç film boyunca Batman’in “dünyanın en iyi dedektifi” unvanını kazanmasını izleyeceğiz. Peki ilk filmde Batman’in karşısında kim olacak? Aslında “kimler” olacak çok daha doğru, çünkü kadro şampiyonlar ligi.

3-4 yıldır Gotham sokaklarının tozunu atan Batman’in karşısında Riddler, Penguin, Catwoman, Firefly, Two-Face ve Mad Hatter var. Beni asıl heyecanlandıran şey Batman’i zirvesinde izleyecek olmak. Çünkü Nolan üçlemesinde ilk film 1-1.5 yıl içinde geçiyordu, The Dark Knight Rises ikinci filmin 8 yıl sonrasında. Nolan’ın Batman’inin net olarak bir zirve dönemi olmadı. Snyder’ın Batman’i ise 20 yıldır görevdeydi, son yıllarında izledik. O yüzden Reeves’in üçlemesinde dolu dolu Batman izleyecek olmak çok heyecan verici.

Yorumlar