Tom Hardy az kalsın Wolverine oluyormuş

Ey FOX! Sen kimsin ya?

Herhalde 10 kişiye ”Hugh Jackman dışında Wolverine’i kim oynasın?” diye sorsam 10 kişiden 7’si Tom Hardy cevabını verirdi. Jenerasyonunun en yetenekli aktörlerinden biri. Saf karizma. Christopher Nolan da bunun farkında ve çoğu filminde Tom’u filmi bir köşesine illa ki koyuyor. Venom gibi bir filmin 850 milyon dolar hasılat yapabilmesinde de payı çok büyük. Adam tam bir film yıldızı gerçekten.

Gözlerimiz nihayet Tom Hardy’i bir süper kahraman filminde başrol olarak gördü ama, aslında zamanında hayallerimize oldukça yakınmışız. Hugh Jackman’ın hakkı ödenmez ancak, Tom Hardy ve Wolverine tam bir rüya ikili. X-Men: First Class filminin senaristi ve yönetmeni Matthew Vaughan bu durumu, planını ve X-Men filmlerine devam etmemesini şöyle anlatıyor:

X-Men filmlerine devam etmeme sebeplerimden biri, stüdyonun beni dinlememesiydi. Benim planım önce First Class, sonra genç Wolverine’in olduğu 70lerde geçen ikinci bir film, daha sonra hepsinin bir araya geleceği Days of Future Past. Days of Future Past’in senaryosunu yazarken genç Wolverine olarak her zaman Tom Hardy’i düşünmüştüm, daha sonra senaryoyu FOX’a verdim. Çok beğendiler ve hemen yapmak istediler. Ama ilk olarak Days of Future Past’i yaparlarsa, hikayeyi sonrasında devam ettiremezlerdi ki. Devamında Apocalypse’i yaptılar…

FOX da Hollywood’daki çoğu stüdyo gibi aynı hatayı yaptı. Acele ettiler. Matthew Vaughan, hem First Class hem de Days of Future Past’in senaristlerinden. First Class’ın yönetmeni ayrıca. İkisinin de ne kadar kaliteli filmler olduğunu göz önüne alırsak, burada Matthew’un tarafında olmamak mümkün değil. Bu arada, sadece senaristin teki çıkıp ”Genç Wolverine olarak Tom Hardy’i düşünmüştüm” dediği için yapmadım bu haberi. Çünkü bu cümle tek başına çok bir şey ifade etmiyor benim için.

Bu haberi yapmamın sebebi Tom Hardy’nin birkaç ay önce ”Venom’dan önce Wolverine’i teklif etselerdi kabul ederdim.” demesiydi. Tom Hardy’i Wolverine olarak izleyecektik, eğer stüdyonun başında daha ileri görüşlü ve vizyonlu biri olsaydı. Zamanında Deadpool’a da yeşil ışık vermemişti bunlar…

Yorumlar