Wally West, Solo Serisinde Kefaret Arayacak

Wally'i Öldürün, Hepimiz Rahatlayalım Artık!

Heroes in Crisis serisi tuhaf bir şekilde başladı, tuhaf bir şekilde tamamlandı. Wally West’in, süper kahraman terapi merkezi Sanctuary’de kazayla iki kişiyi öldürmesinin ardından, izlerini kapatmak uğruna koşturması, cinayeti Booster Gold ve Harley Quinn’e yıkması ve sonunda olayların açığa çıkmasının ardından yıkılıp kalmasını izlemiştik. Daha sonra da suçları yüzünden tutuklandığını görmüştük.

Wally’nin saçma sapan bir şekilde kullanılmaya devam etmesi benim canımı sıkıyor ve sıkmaya da devam edecek gibi. New52 olalı neredeyse 10 yıl oluyor ve 10 yıldır biz Wally West’i adam akıllı göremiyoruz bile. Wally yahu bu! Geoff Johns 2005te 2009’da manasız bir şekilde Barry Allen’ı ölümden döndürene kadar Flash karakterini bu kadar popüler yapmayı başaran karakter Wally. 10 yıldır kimse bu karakteri kullanmıyor, kullanmamayı bırakın herkes Barry Allen’ın tüm karakteristiklerini unutmuş, herkes Barry’i Wally gibi yazıyor. Evet, 10 senedir biz Flash adına ne okuyoruz en ufak bir fikrim yok.

Wally’nin Linda’sı, Jai’si, Iris’i vardı, Rebirth ile birlikte Wally döndü diye sevindik, Linda’nın gönlünü yeniden kazanıp çocuklarına kavuşacak dedik, işler iyice saçma sapan bir hal aldı.

Eylül ayında da Wally’nin Heroes in Crisis serisinde yaşadıklarının ceremesini çekeceğini anlatacak bir seri başlıyor. Adı Flash Forward. Henüz sürekli bir seri mi olacak yoksa bir mini seri mi okuyacağız bilmiyoruz. Serinin yazarlığını, Scott Lobdell, çizimlerini Brett Booth yapacak. Serinin konusu, Wally’nin, kendisine oyunlar oynayan bu zalim feleğe karşı mücadelesi olacak.

Lobdell pek sevdiğim bir yazar değildir. Dolayısıyla kişisel olarak bir beklentim yok maalesef bu seri hakkında. Tek diyeceğim, Wally’i öldürün de hepimiz rahatlayalım artık!

Not: DC Comics’in Eylül ayı serileri bu ay sonunda açıklanacak, bu haberdeki seriyle birlikte diğer tüm haberlerden haberdar olmak için takipte kalın!

Yorumlar