Far From Home’un jenerik sonrasını Kevin Feige açıkladı

''Daha önce yapılmayanı yapmaya çalışıyoruz.''

Bu yazıda Spider-Man: Far From Home’a dair ağır SPOILER vardır.

Far From Home’un jenerik sonrası sahneleri herhalde filmin en az kendisi kadar konuşulacak sahneler. FFH sonrası MCU’ya dair çok bir şey bilmiyoruz ama, bu sahneler geleceğe dair birkaç ipucu bırakıyor. Asıl bilgiler 21 Temmuz’da Marvel’ın SDCC panelinde gelecek.

Gelecekte neler olacağını beklerken, ilk jenerik sonrası sahnesinin detaylarını Kevin Feige anlattı:

Far From Home’un jenerik sonrası sahnesi Amy Pascal ile beraber Spider-Man serisi için ilk çalışmaya başladığımız zamanlar aklımıza gelmişti. O zamanlar daha neler yapmak istediğimizi konuşuyorduk. Diğer MCU karakterleriyle etkileşim hâlinde olan, daha önce görmediğimiz durumlarda göreceğimiz liseli bir Peter Parker ve tabii ki J. J. Jameson. Amazing Spider-Man serisinin iki filminde de yoktu, bir noktada yapmamız gerekiyordu. Homecoming’de tanıtmak doğru gelmedi, Far From Home’un çok büyük bölümü yurtdışında geçiyordu, bu yüzden jenerik sonrası sahne birçok şeye zemin hazırladı. İlki: Hiç beklemediğiniz şekilde Mysterio’nun kazanmasını sağlamak ve son bir şaka yapması. Diğeri de: Yeni bir Jameson. Çünkü günümüzde artık gazete satmaya çalışan ve millete ”Baskıya yetiştirin!” diye bağıran yayıncılar kalmadı. Ultimates çizgi romanlarında Daily Bugle internet üzerinden yayın yapıyordu. Onu aldık daha modern, doğrudan kameraya bağıran bir karakter hâline getirdik.

Bunu da J. K. Simmons gibi çok yönlü bir oyuncu yapabilirdi. Sam Raimi filmlerinde neler yaptığına bakın, veya Whiplash’e. Tamamen yeni bir kişilikle, tamamen aynı sesle, aynı oyuncuyu olabilirdi. Bu daha önce hiç yapılmadı. Yeni bir Jameson oluşu fikrini çok sevdik, başka bir evrenden falan gelmiyor. Yeni bir Jameson, ama aynı oyuncu.

Kevin Feige’nin bu açıklamasında benim en çok hoşuma giden kısım; ”Yeni bir karakter, ama aynı oyuncu. Bu daha önce hiç yapılmadı.” oldu. Çünkü Kevin Feige ve Marvel’ın olayı bu. Yapılmayanı yapmak. Özellikle Spider-Man filmlerinde daha net görüyoruz bunu. May halanın öğrenmesi, Ned’in Peter’a yardımcılık yapması, kimliğinin ifşa olması. Kendisinin de söylediği gibi Spider-Man’i daha önce hiç gitmediği yerlere, daha önce hiç düşmediği durumlara düşürmeye çalışıyorlar.

Yorumlar