JJ Abrams, Oğlu ile Birlikte Spider-Man Çizgi Romanı Yazmaya Başladı

Gişe rekorları kıran yapımcı/yönetmen J.J Abrams, 20 yaşındaki oğlu Henry ile birlikte yeni bir proje için Marvel’la bir araya geldi. Ama akla gelen ilk ihtimaller gibi herhangi bir film ya da dizi projesi için değil, bir Spider-Man çizgi romanı için. Hem de “Peter Parker’ı daha önce görmediğimiz bir şekilde gösteren”  yepyeni bir hikâye için.

Projeyi baba oğul, Marvel Entertaintment’ın Twitter hesabında yayınlanan kısa bir video ile duyurdu. İkilinin videoda anlattıklarına göre Abramsların yazarlığındaki seride okuyuculara yeni bir kötü karakter tanıtılacak: Cadaverous. Cadaverous’ın Peter Parker ve Mary Jane Watson’ın başına açtığı belaları anlatacak olan 5 bölümlük mini seri eylülde raflarda yerini alacak. Hikâyeyi ‘Ultimate Universe’de Miles Morales’i resmeden Sara Pichelli çizecek ve Dave Stewart renklendirecek.

Peki Abramslar nasıl oldu da bu projeye dahil oldu? The New York Times ile yaptıkları röportajda Henry Abrams şöyle açıklıyor: “Bu çizgi romanın editörü Nick Lowe, yaklaşık on yıl kadar önce bize ulaştı. Biz de son bir sene içinde Spider-Man’e  yeni, farklı ve heyecan verici bir yaklaşım getiren fikirler üzerinde çalışmaya başladık.”

Baba oğul bu yeni projeleri ile ilgili oldukça heyecanlı ancak J.J Abrams’ın heyecanı büyük bir oranda oğluyla birlikte çalışıyor olmasından geliyor gibi. Aynı röportajda heyecanını şöyle anlatıyor Abrams: “Nick, çok uzun süredir onunla çalışmam için beni ikna etmeye çalışıyordu. Bir yıl kadar önce, konuyu Henry ile konuşmaya başladım ve ondan sonraki süreç kendiliğinden gelişiverdi. İşin keyif verici tarafı da buydu aslında. Nick’le uzun süredir konuşmama rağmen -garip bir şekilde- bu iş Henry ve benim konuşmalarımızdan, bizi heyecanlandıran fikirlerden ortaya çıkmış da, Nick’in de işbirliğiyle bu noktaya gelmiş gibi hissediyorum.”

Ne JJ Abrams ne de oğlu çizgi romanlara hiç uzak değiller. Lise yıllarında bir çizgi roman dükkanında çalışmaya başlamasıyla çizgi romanlarla tanışan JJ Abrams, Spider-Man’in ilk kez okuyucuyla buluştuğu Amazing Fantasy’nin cam bir bölümde sergilendiğini çok net hatırlıyormuş. “Henry gibi çizgi roman fanatiği olmasam da, duygusal ve tuhaf bir şekilde anlatılabilir bir hikâyenin olağanüstü durumlarla anlatılma şeklini her zaman takdir etmişimdir.”

Henry Abrams’ın çizgi romanlarla tanışması ise çok daha küçük yaşlarda başlamış. 6-7 yaşlarındayken Calvin ve Hobbes, Tintin, Spy vs. Spy ve bir Marvel derlemesine sahip olduğunu söylüyor Abrams. “O zamanlar okumuyordum ama karakter, hikâye veya güçler hakkında hiçbir şey bilmesem de, Steve Ditko’nun Spider-Man’deki tasarımlarıyla hikâyeye bağlandığımı hissederdim. 11 ya da 12 yaşıma kadar o hikâyeyi okumaya başlamadım. Sonrasında ise, bunun kendimi gördüğüm bir karakter olduğunu ve muhtemelen ilk kez herhangi bir kurgusal karakterle ilgili böyle hissettiğimi fark ettim.”

Marvel-Abrams iş birliği nasıl sonuçlanır bilinmez ama hem Abramslar hem de okuyucular için  ilginç bir deneyim olacağa benziyor. Peki siz ne diyorsunuz, yeni seriye dair bi’ heyecan oluştu mu?

Yorumlar