Marvel 5. Fazı çoktan planlamış bile

 

San Diego Comic-Con 2019’u ve Marvel Studios’un panelini atlattık atlatmasına ama, panelde yapılan duyurular ve Kevin Feige açıklamaları yankılanmaya ve konuşulmaya devam ediyor. Marvel Sinematik Evreninin 4. Fazı daha yeni duyuruldu, biz daha konuşmayı bitiremedik, Lord Feige ise 5. Fazdan bahsetmeye başladı bile.

Bu panelden önce aramızda 4. ve 5. Fazları topluca mı açıklasak diye konuşuyorduk. Çünkü hepsini planladık, önümüzdeki 5 yılda neler yapacağımız belli. Ama geçmiş birkaç yılda hiçbir şey duyurmadığımız için, sadece 4. Fazı açıklamak yeterli geldi.

Dediğim gibi, biz daha 4. Fazı konuşmayı bitirmedik. Bitecek gibi de değil. Çünkü bir yandan yıllardır beklenen Black Widow filmi, bir yandan heyecan verici Loki dizisi, bir yandan ağzımızı açık bırakan Doctor Strange korku filmi… Endgame finali sonrası seyircide oluşan o hafif veda havasını Marvel çok iyi atlattı bence bu duyurularla.

Şu ana kadar açıklananlar gayet heyecan verici ama, 5. Fazın yanında bunlar devede kulak kalabilir. Black Panther 2, Captain Marvel 2 ve Guardians 3 zaten bildiğimiz 5. Faz filmleri. Ant-Man 3’ü de buraya ekleyebiliriz. San Diego’da Kevin Feige ufaktan Fantastic Four ve X-Men’i de çıtlattı ve Blade filmini de duyurdu. Black Widow filmi, The Eternals, Shang-Chi falan heyecan verici olsa da, Marvel’ın elinden çıkma bir Fantastic Four ve X-Men filmi bunların hepsinden daha heyecan verici bence.

Kevin Feige, X-Men filmi için şunları söyledi;

Her ne yaparsak yapalım, daha önceki filmlerden farklı olacak.

Eğer bilmiyorsanız, Kevin Feige daha ortada MCU yokken ilk iki X-Men filminde yapımcı olarak çalışmıştı. İlk iki X-Men filminin en iyi X-Men filmlerinden bazıları olmasının sebebi olarak sadece Kevin Feige’yi gösteremeyiz tabii ama, bir etkisi olduğu kesin. Sony’den gelen Spider-Man ile neler yaptığına bakmak gayet yeterli.

Peki MCU’nun 5. Fazı ne zaman açıklanacak? Benim bir tahminim var aslında, Ağustos ayında Disney’in düzenlediği Disney Expo var. Marvel Studios, son yıllarda Disney Expo için her zaman bir sürprizle çıkageldi. Sosyal medyada dönen muhabbetlere ve duyumlara göre bu yıl da dolu dolu geliyorlarmış. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar