Arkham Asylum’ı Beyaz Perdede Görmenin Kıyısından Döndük

Ben Affleck’in bir zamanlar başrolünü, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği ancak birer birer bu görevlerine veda ettiği filmi “The Batman” ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. The Batman’in ve Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time… in Hollywoodun görüntü yönetmenliğini üstlenen Robert Richardson, filmi çıkmaza sürükleyen temel etmenin filmin senaryosu olduğunu söylüyor. Richardson’a göre The Batman, Arkham Asylum’ı merkezine alacaktı.

“[Affleck] karakterin deli yönlerini irdeliyordu. Bu nedenle geçmişte gördüğümüzden çok daha karanlık ve daha bireysel şeyler görebilirdik: ‘Batman’i oluşturan hangi unsurlar akla yatkın ve hangileri akla yatkın değil?’ gibi. Hikayeyi kötü olan herkesin ve Batman’in olduğu yere, Arkham’a doğru götürüyordu. Sonunda ortaya bir senaryo çıktı ama çok da sevilmedi. Yapılacak çok şey vardı,  [Affleck] de senaryoyu değiştirmeye çalıştı ve sonunda kararını verdi. Batman’in daha karanlık taraflarını görmek benim için büyüleyici bir tecrübeydi.”

Batman’i Arkham’da, Arkham’ı ise beyaz perdede görme fikri kulağa hoş geliyor ama Affleck projeden çekildi; Batman solo filmi yeni bir Batman ve yeni bir yönetmenle karşımıza çıkacak. Matt Reeves’in Kara Şövalye’ye dair planlarını öğrenebilmek içinse biraz zamana ihtiyacımız olacak.

Yorumlar