Disney New Mutants konusunda kararsız

Disney, FOX’u alarak hem Avatar, Planet of the Apes ve X-Men gibi markaların sahibi oldu, hem de FOX’un çoktan çektiği veya çekimlerine devam ettiği projeleri bünyesine kattı. Avatar ve X-Men gibi markalar Disney’in geleceğinde önemli bir rol sahibi olsa da, FOX’un her projesi Disney’e o kadar da değer katmıyor. Aksine zarara uğratıyor.

Son X-Men filmi Dark Phoenix, yaklaşık 7 haftadır vizyonda ve 250 milyon dolar hasılata daha yeni ulaştı. Filmin gişedeki bu performansı Disney’in 170 milyon dolar değer kaybetmesine sebep oldu. Aynı zamanda Dark Phoenix dışında Stuber ve The Art of Racing in the Rain gibi filmler de gişede batarak Disney’e değer kaybettirdi.

Disney’in vizyona soktuğu FOX filmleri birer birer batınca New Mutants’ın vizyona girme durumu da belirsizleşti. Disney, filmin düşük gişe potansiyeli yüzünden dört farklı filmle 1 milyar dolar hasılata ulaştıkları bu yılda, daha fazla değer kaybetmek istemiyor. Bu yüzden filmin kalitesinden emin olmadıkları New Mutants’ın Hulu’da yayınlanma ihtimali var.

New Mutants şu ana kadar birkaç kere tekrar çekimlere gitti, defalarca vizyon tarihi ertelendi. Filmin kaderi tamamen Disney’in elinde.

Yorumlar