Disney+’nın Loki Dizisinde Yeni Kötüleri Göreceğiz!

Artık herkesin bildiği üzere Avengers:Endgame’de kahramanlarımız zamanda geriye gidip taşları Thanos’tan önce toplama kararı almışlardı ve tüm taşları da ilk denemede elde etmişlerdi. 2 kişi hariç; Captain America ve Iron Man.

Asansörde Hulk’a yer kalmamasıyla başlayan aksilikler zincirinin sonunda da Loki, Tesseract’ı alıp kaçmıştı ve Loki için yeni bir zaman çizgisi oluşmuştu. Dizinin çıkış yeri de tam olarak bu olacak. Loki, Tesseract’ı kullanmakta ustalaşacak ve insanlık tarihinin farklı zaman dilimlerindeki olaylarla mücadele edecek.

Yani MCU’nun içinde bir zaman çizelgesinden diğerine atlayıp duracak ve Thor: Love and Thunder filminde Jane Foster’ın kaldıracağı Mjolnir’ı MCU’ya bir şekilde Loki’nin sokacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde MTV News ile ropörtaj yapan Hiddleston dizi için “Onun zekasını, sahtekarlığını ve büyülerini göreceksiniz. Ayrıca şuana kadar hiç görmediğiniz kötüleri de.” dedi. Hiddleston ayrıca Loki’nin karşılaştığı bu olayların onun karakterinde derin etkiler bırakacağını da söyledi. Hatırlarsınız ki Avengers: Infinity War’da Loki kendisini “Odinoğlu” olarak nitelendirmiş ve son bir hamle ile Thanos’u öldürmeye çalışmış fakat başarısız olarak ölmüştü. Ancak Avengers’te kaçan Loki, dünyayı Thanos için ele geçirmeye çalışan Düzenbazlık Tanrısı Loki idi.

Ayrıca Loki’nin ilk olarak 1975 yılını ziyaret edecek ve geçmişi değiştirmeye çalışan tek zaman yolcusu o olmayacak. Bu yüzden Loki bazı ölümsüz varlıklarla mücadele etmek zorunda kalabilir. Bu durumda 2020 yılında vizyona girecek olan Eternals filminden bazı karakterlerin Loki ile etkileşime girebileceği anlamına geliyor.

Loki dizisi 2021’de Disney+’da.

Yorumlar