Marvel’ın isteğiyle Tom Holland Venom’dan çıkartılmış

Disney ve Sony’nin Spider-Man anlaşmasını bozması sebebiyle Spider-Man bundan sonra MCU filmlerinde yer alamayacakmış gibi duruyor. Sony yöneticileri sağda solda “Yeniden anlaşmayı çok isteriz. Umarız Disney kararını değiştirir.” gibi açıklamalar yapıp Disney’i açıkça milletin önüne atıp kendi şartlarını kabul ettirmeye çalışsa da, iki stüdyonun anlaşma ihtimali hâlâ var.

Variety’nin son haberlerinden birine göre Disney, Spider-Man solo filmlerinin MCU’da geçebilmesi için Sony’den %30 istiyor. Sony’nin teklifi ise %25. Eğer yeni bir gelişme yoksa gelen haberlerde görüşmelerin tıkandığı yer burası. Bütün bunlar yaşanırken, Sony bir yandan da yeni Spider-Man filmini hazırlıyor. Oynayıp oynamayacağı kesin olmayan Tom Holland, kesin olarak başrolde. Far From Home’un senaristleriyle de anlaşıldı. İlk iki filmin yönetmeni Jon Watts için Sony ve Marvel arasında savaş devam ediyor.

Disney’in teklifiyle anlaşma yenilense, Sony’nin diğer Marvel karakterleri de MCU çatısı altına girecekti. Kevin Feige, diğer karakterlerin filmlerinin de yapımcılığını yapacaktı. Sony’nin Venom’u +18 yapmamasının bütün sebebi bir gün MCU’ya katılma ihtimaliydi zaten.

Hatta Collider’ın edindiği bilgiye göre Tom Holland’ın Venom’da yer almamasının sebebi de buymuş. Tom, Peter Parker olarak küçük bir sahnede yer almış, fakat Marvel bu sahnenin kaldırılmasını istemiş ve filmden çıkarmışlar. Sebebi de muhtemelen Venom’u MCU içinde geçiyormuş gibi göstereceğiydi.

Yorumlar