Marvel’ın Yeni Kozmik Hikayesi

D23 Expo’yu geride bırakırken MCU’nun geleceğine dair öğrendiğimiz şeyler bizi pek tatmin etmedi açıkçası. Disney+ ekranlarında yayınlanacak üç yeni dizi açıklamaları her ne kadar güzel olsa da Black Panther devam filmi dışında bir şey açıklamadı Feige. Halbuki daha bir ay önce SDCC’da Fantastic Four’dan, mutantlardan konuşmaya fırsat bulamadığını söylemişti.

Bunların yanında çizgi roman dünyası için de çok büyük bir gelişme olmadı fakat Marvel 2020’de okuma fırsatı bulacağımız yeni bir çizgi roman açıkladı. Tek sayı olarak tanıtılan Incoming, “Biri hepsini birleştirecek” sloganıyla tanıtıldı. Tam olarak birinin kim olduğunu bilmiyoruz fakat ” incoming” kelimesi Türkçe’ye “gelen” veya “yeni gelen” olarak çevirilebileceği için bu yepyeni bir karakter de olabilir. Editör C.B. Cebulski tek sayılık hikayeyi “Bu olay gerçekten Marvel evreninin gelecek yıllardaki rotasını belirleyecek” diyerek tanıttı.

Şu ana kadar okuyucunun ilgisini çeken bir durum yok ve Marvel bu tarz tek sayılık hikayelerde çok başarılı olamadı, o yüzden benim bir beklentim yok. Fakat daha derin yorumlar yapmak için de daha çok bilgiye ihtiyacımız var tabii. Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar