Tom Holland Spidey’i oynamaya devam edecek

Spider-Man olayında belli olmayan çok şey var, ama şunu biliyoruz ki Tom Holland ağ kafayı oynamaya devam edecek.

Bu hafta bütün çılgınlığı ve tuhaflığıyla sona ermek üzere. Çünkü Disney ve Sony arasında yaşanan Spider-Man krizi gibi bir durum hiç yaşamadık. Belki Universal’ın Hulk solo filmine izin vermemesi buna benzer bir örnek olabilir ama, Marvel Hulk filmi yapmak istedi mi hiç bilmiyorum.

Spider-Man krizinde ilk bildirilen haberden bu yana değişen çok şey oldu. Örneğin Sony daha ilk iki Spider-Man filminin yönetmeni Jon Watts ile anlaşmamış. Disney, %50 değil, %30 pay istemiş, ve Tom Holland’ın Sony’nin yapacağı yeni filmde oynama zorunluluğu bulunmuyormuş.

Sony, Far From Home’un senaristleri ile anlaşmış olsa da, daha Tom Holland kesin değildi. Artık o da kesin. Tüm bu krizin zamanlaması tamamen Disney’in leyhineydi, çünkü bu haftasonu Disney’in D23Expo fuarı yapıldı. Kevin Feige, Marvel panelinde Spider-Man meselesinden bahsetmese de, Tom Holland da fuardaydı ve yeni animasyon filmi Onward için sahneye çıktı.

Çıkmasıyla birlikte binlerce kişinin dakikalarca süren alkış ve tezahüratları karşısında oldukça duygusal anlar yaşandı. Tom Holland sahneden ayrılırken “Şunu bilmenizi istiyorum ki bütün kalbimle minnettarım, ve sizi 3000 kez seviyorum.” diyerek bir nevi veda etti.

Panel sonrasında Entertainment Weekly’nin röportajına katılarak Spider-Man’i oynamaya devam edeceğini söyledi.

5 tane harika film yaptık. Muhteşem bir 5 yıldı ve hayatımın en iyi anlarıydı. Gelecek neler getirir bilemeyiz ama bildiğim tek şey Spider-Man’i oynamaya devam edeceğim. Nasıl yaparsak yapalım, aynı derecede harika ama farklı olacak.

EW röportajına Tom Holland dışında şu ana kadar açıklama yapmayan, ve panelde de buna değinmeyen Kevin Feige katıldı. Sanırım Kevin’ın açıklaması bundan sonra Spidey’i MCU’da izleyemeyecek olmamızı az çok belli ediyor. Ama kim bilir?

Spider-Man konusunda tamamen minnettarlık ve keyif hissediyorum. Bu karakterle 5 film yaptık. Hiç beklemediğim bir hayaldi ve sonsuza kadar sürmeyeceğini biliyordum. Anlatmak istediğimiz hikayeyi anlattık, bunun için minnettarım.”

Tom’un da dediği gibi gelecek neler getirir bilemeyiz. Belki şu an için Spider-Man MCU’dan ayrılmış gibi gözükse de, ilerleyen günlerde taraflar aradaki %5 fark konusunda anlaşıp anlaşmayı yenileyebilirler.

Yorumlar