Black Widow filminde Robert Downey de var

Marvel 2021 yılına Doctor Strange, WandaVision, Loki ve Thor: Love and Thunder gibi yapımlarla tam gaz girmeden önce 2020’i Endgame sonrası toparlanma yılı olarak geçirecek. Uzun yıllar sonra ilk kez bir yılda sadece iki film vizyona girecek. Disney Plus’ın avantajlarından biri o yıl vizyona  girecek film sayısı az olsa bile Falcon and the Winter Soldier gibi dizilerle açığı kapatabiliyorlar.

Toparlanma derken Black Widow filmini kastediyorum. The Eternals evrene çok şey katacak, yeni kapılar açıp muhtemelen önümüzdeki filmlere yol yapacak fakat Black Widow tam olarak bunun tersi. Bir kere filmin amacı geleceğe yatırım yapmak değil, Marvel’ın Endgame’e kadar her filmde amacı geleceğe yatırım yapmaktı. Black Widow bu konuda bir ilk. Çok büyük ihtimalle ikinci film çıkmayacak, çünkü Civil War döneminde geçen bir hikayenin ilerleyecek bir alanı yok. Bu hem Scarlett Johansson hem de Natasha Romanoff için bir veda filmi olacak.

Yine de görünüşe göre Natasha’ya veda filmi de olsa Marvel büyük oynamaktan vazgeçemiyor. Deadline’ın haberine göre Robert Downey Jr. da filmde yer alacak. Muhtemelen bir cameo, ama yeni bir sahne mi yoksa önceki filmlerden bir sahne mi olacağı belli değil. Söylentilere göre Civil War’dan silinmiş bir sahnede Downey’i göreceğiz. Bunun sebebi hem SDCC’de gösterilen fragmanda, hem de D23’teki 4. Faz fragmanında RDJ de yer almıştı.

Robert Downey Jr.’ı Tony Stark olarak izlemek her zaman iyidir ancak Endgame’deki finalinden sonra bence karakteri son görüşümüz Endgame ile kalmalıydı. Black Widow filmi Civil War döneminde geçtiği için Tony Stark’ın hikayeye etkisi olabilir ama illa ki Tony’i görmemize gerek yok. Bence hikayeye etkisi sadece adını anarak da gayet yapılabilir.

Yorumlar