Marvel TV’nin bir ayağı çukurda

Bunca yıldır MCU’nun içeriği konusunda ayrım çok netti: Diziler Marvel TV’ye, filmler Marvel Studios’a emanet. Marvel Studios’un geldiği nokta malumunuz, ancak Marvel TV de göz ardı edilmeyecek bir başarı koydu ortaya.

Daredevil ve Agents of SHIELD gibi büyük sükse yapan yapımlar da ortaya çıktı, Iron Fist ve The Defenders gibi hayalkırıklıkları da. Disney ve Netflix arasındaki anlaşmazlık olmasa, belki de daha çeşitli ve daha orijinal yapımlar da görecektik. Netflix karakterlerini tekrar izleyebilmek için Netflix’teki telif hakkı süresi dolana kadar yaklaşık iki yıl beklememiz gerekiyor. Daredevil gibi bir dizinin başarısı ve popülaritesi ortadayken, Kevin Feige bunu Disney Plus için mutlaka kullanacaktır.

Variety’nin haberine göre Marvel TV’nin elindeki karakterlerin çoğu Marvel Studios’un kontrolüne geçiyor. Disney Plus dizileri 6-8 bölüm uzunluğunda, 100-150 milyon dolar bütçesiyle Marvel TV’nin hiçbir zaman ulaşamayacağı büyüklükte yapımlar. Bu karakterler artık Kevin Feige’nin ekibinin kontrolüne geçtiğine göre, Marvel TV’nin bundan sonra ne yapacağı bilinmiyor.

Yorumlar