Spider-Man’ın MCU’dan Ayrılmasının Nedeni 20th Century Fox Olabilir!

Disney ve Sony’nin Spider-Man’in MCU’da kalması konusunda bir anlaşmaya varamadığı haberi birkaç hafta önce gündeme düşmüş ve bomba etkisi yaratmıştı. Başlarda Disney ve Sony arasında müzakerelerin devam edebileceği tahmin ediliyordu fakat geçtiğimiz günlerde Spidey’nin artık resmen MCU dışında olduğu doğrulandı.

İddialar ilk başta Disney’in gelecek Spider-Man filmlerinin hasılatından %50 pay istediği yönündeydi fakat daha sonra bu payın %50 değil %25 olduğu açıklandı. Hayranlar da ikiye bölünmüş haldeydi. Kimi Sony’i suçluyordu, kimisi ise Disney’i para gözlükle suçluyordu. Kısaca Sony ve Disney’in anlaşamamasının temel nedeni “para” gibi görünüyordu ancak Disney’in 20th Century Fox’u satın alması Spider-Man’in MCU’dan ayrılmasında pay sahibi olabilir.

Sony Pictures’ın CEO’su Tony Vinciquerra, Disney ile olan anlaşmazlıktan bahsederken Disney’in 20th Century Fox’u satın alarak edindikleri karakterlerden sonra kendisine [Feige] bir çok yeni sorumluluk yüklediğini ve haklarına tamamen sahip olmadığı bir karakterle ilgilenmesini istemediğini belirttiğini söyledi. Vinciquerra ayrıca Disney&Marvel ikilisine hala saygı duyduğunu ve Spider-Man’i tek başlarına da idare edebileceklerini ekledi.

Spider-Man artık MCU’nun bir parçası olmasa da Sony’nin Örümcek Kafa için bir çok planı var. Kötülerle oluşturdukları evrene Holland’ın oynadığı Spider-Man’i eklemeyi düşünüyorlar. Ayrıca 5-6 tane Spider-Man ile ilgili dizi de planladıklarını açıkladılar fakat bu dizilerin filmlere nasıl bağlanacağı ve hangi karakterlere odaklanacağı konusunda herhangi bir bilgi yok.

Yorumlar