Superman Kendisini II. Dünya Savaşında Buluyor

Injustice  yazarı Tom King’in yeni marjinal çizgi roman serisi Superman: Up In The Sky ile Çelik Adamı dünyadan uzakta, galaksinin farklı köşelerinde süper kahramanlık yaparken görüyorduk. Şimdiyse öğrendiğimize göre serinin üçüncü sayısında Superman’i II. Dünya Savaşında çarpışırken göreceğiz.

Sayının yayınlanan ilk birkaç sayfasına göre hiçbir şey hatırlamayan Superman kendisini baygın halde savaş alanında bulur. Bir asker tarafından taşınan Superman adını dahi hatırlamıyor, sadece nereden geldin sorusuna Kansas cevabını verebiliyor. Aslında yayınlanan önizlemede daha fazlası da var ama ben spoiler vermemek adına daha fazla anlatmayayım, bu ilginç sayının zevkini size bırakayım.

Üçüncü sayının genel hikayeden ayrı bir şekilde böyle bir olayı konu almasının sebebiyse özel sayı olarak raflarda yerini alacak olması. Fakat neden böyle bir karar aldılar bilmiyoruz. Tabii Superman’in ana dergileriden biri olmadığı için bu tarz hikayeleri anlatmak çok daha kolay bu tarz dergilerde. Tom King de yazdığına göre, bize de oturup Superman’in bir dünya savaşında, belki de Hitler’e karşı neler yapacağını okumak kalıyor.

Yorumlar