Titans 2. Sezon 2. Bölüm İnceleme

Malumunuz geçen hafta korkunç, belki de şu ana kadar ki en kötü Titans bölümünü geride bıraktık. Bu bölümün hem bir sezon finali olarak, hem de bir sezon açılışı olarak iki alanda da başarısız olması yeni sezona dair heyecanı hafiften sömürmüş olsa da, alıştığımız ve sevdiğimiz Titans bu haftanın bölümüyle geri döndü.

Yeni sezona dair en büyük soru işaretlerimden biri Deathstroke hakkındaydı çünkü daha bir bölüm önce Trigon’u bakışlarıyla yenen Rachel’a karşı, Deathstroke’un bütün sezona yayılacak bir tehdit oluşturması inandırıcı gelmiyordu, ki hâlâ gelmiyor. Kesinlikle Deathstroke dışında birkaç kötü daha lazım, ama kesinlikle The Flash dizisindeki ”haftanın kötüsü” şeklinde değil. Bu bölümde gördük ki Doctor Light bu konuda iyi iş çıkartacak. Çünkü hem güçleriyle Titans’a ciddi bir tehdit oluşturabilir, hem de orijinal Titans ile bir geçmişi var. Yeni Titans’ın karşısında olacakken bir yandan da orijinal Titans’ı bir araya getirip Hank, Dove ve Donna gibi karakterlerin hikayesinin ilerlemesini sağlayacak.

İşin içine Aqualad’i ne zaman ve nasıl dahil edeceklerini de merakla bekliyorum. İkinci sezon fragmanlarından birinde orijinal Titans’ı gösteren bir flashback sahnesinde Aqualad de vardı ve sosyal medyada ”Deathstroke Aqualad’i öldürdüğü için Titans dağıldı, şimdi tekrar yeni bir Titans kurulduğu için Deathstroke ortaya çıkıyor.” diye bir teori vardı. Bu bölümde Aqualad’in adı geçti ama ölüp ölmediği daha belirsiz. Sezon içinde kesinlikle açıklanması ve mantıklı olması gereken şeylerden biri Slade Wilson’ın motivasyonu. Neden Titans’ın peşinde? Sadece kızı Rose Wilson onların tarafında olduğu için olamaz bu. Çünkü geçen bölüm ortalıkta Rose yokken Titans’ı televizyonda görüp emeklilikten dönme kararı almıştı. Bence ortada orijinal Titans’tan Dick, Hank, Dove veya Donna ile alakalı kişisel bir sebep olmalı. Süper kahraman düşmanı olsa Justice League’in de peşine düşmeli. ”Gücü Titans’a yetiyor” diye bir açıklama gelirse çok can sıkıcı olur.

Sezonun hikayesi bu bölümle dört dala yayılmış oldu. Bir tarafta Deathstroke, bir tarafta Doctor Light var. Trigon’un etkisinin Rachel üzerinde devam etmesi ve belindeki yara izinin ilerleyen bölümlerde tatsız olaylara yol açacağı az çok garanti. Bunların yanında bir de Kory’nin kaçırılması ve uzaylı hemşerilerinin dünyaya gelmesi sezona etki edecektir. Deathstroke tek başına bir tehdit oluşturamaz derken tam olarak bunu kastediyordum. Bu kadar güçlü bir Rachel’a ve Titans ekibinin geri kalanına karşı sezonun düşman sayısı artmalı ve geçen sezona göre çok daha zorlayıcı olmalı. Trigon gibi 20 metre yürüyüp ölmesinler mümkünse.

Titans’ı izlerken en çok keyif veren şeylerden biri istisnasız her bölüm evrenin geçmişine dair yeni şeyler öğrenmek. Mesela bu bölümde Roy Harper’ın varlığını öğrendik. Belli ki Donna ile bir geçmişi var, muhtemelen orijinal Titans zamanında beraber çalışmışlar.

Titans bildiğimiz Titans gibi geri döndü bu hafta. Daha çok karakter, daha çok hikaye, daha çok aksiyon ve tabii ki daha çok gönderme.

Yorumlar