DCEU’dan ayrı Batman Sinematik Evreni

Bol yarasalı.

Warner Bros, şu sıralar DC Comics markası için Birds of Prey, The Suicide Squad ve Wonder Woman 1984 ile meşgul olsa da, markanın göz bebeği her zaman ”sıradaki” Batman filmidir. Dünyanın en popüler 3 karakterinden biri olmanın getirdiği zorluklardan biri olsa gerek. Sıradaki Batman filmi, Matt Reeves’in yöneteceği ve Robert Pattinson’ın başrolde olacağı The Batman.

Şu sıralar Matt Reeves, filmin oyuncu seçimleriyle meşgul. Son olarak Westworld dizisinden ve Hunger Games serisinden tanıdığımız Jeffrey Wright, Jim Gordon rolüyle filmin kadrosuna katılmıştı. Jonah Hill’in de filmin kadrosuna katılacağı kesin. Sadece, Penguin olarak mı yoksa Riddler olarak mı filmde yer alacağının belirlenmesi gerekiyor. Gelen haberlerden birine göre Jonah Hill’in isteği Penguin’i canlandırmak yönündeymiş, ki bence kesinlikle doğru karar. Catwoman, Mad Hatter, Two-Face ve birkaç baş kötü daha oyuncu seçimi için beklemede. Yakın zamanda Batman filminden bolca oyuncu seçimi duyurusu gelecek. Matt Reeves bu filmi üçlemenin başlangıcı olarak planladığı için, ve The Long Halloween hikayesini uyarlayacağı için oyuncu seçimleri daha uzun vaadeli olacak.

Bu üçlemenin DCEU’ya dahil olmadığını zaten öğrenmiştik, ama Forbes’un girdiği yeni haberde Matt Reeves ve Warner Bros’un planı çok başkaymış. Öncelikle bir aralar Joss Whedon’ın yönetmeyi planladığı ama daha sonra projeden ayrıldığı Batgirl filminin Batman filmleriyle aynı dünyada geçmesi planlanıyor. Onun dışında rafa kaldırılan Nightwing filmi için de, Matt Reeves’in Batman filmlerinde Dick Grayson’ı nasıl kullanacağı bekleniyor. Batman filmleri içinde Dick Grayson’ı Robin olarak izleyip, daha sonra Nightwing unvanını aldıktan sonra kendi filminde izleyebiliriz. Baya baya Bat-Family’nin anlatıldığı, umuyorum ki Robin’i, Nightwing’i, Batgirl’ü ve Batwoman’ıyla şöyle bol yarasalı bir Batman serisi izleriz artık. Batman’in sinema geçmişi açısından daha büyük bir eksik yok sanırım.

Yorumlar