Titans dizisinde Jason Todd’un kaderine seyirci karar verecek

Yıl 1988. Zamanın DC Comics editörü Denny O’Neil, Batman dergisine yeni bir soluk getirmeye çalışıyor ama pek başarılı değil. Dick Grayson’ın ardından gelen yeni Robin Jason Todd seyirciyi tam anlamıyla memnun etmemiş.

Bu yüzden alışılmışın dışında bir yöntemle, Jason Todd’un kaderini belirlemek amacıyla bir oylama başlatılıyor. 2 tane telefon numarası var, Jason’ın ölmesi veya yaşaması için vereceğiniz oy aradığınız numarayla belirleniyor. Toplamda 10,000’in biraz üzerinde bir oy kullanıldı ve 72 oy farkla okuyucu, “A Death in the Family” serisinde Jason Todd’un ölmesine karar verdi.

Şimdi benzer bir uygulamayı, hatta aynısını, Titans dizisi için DC Universe platformu da yapıyor. Titans’ın son bölümünde Deathstroke, Jason’ı bir binadan aşağıya atmış ve bölüm orada bitmişti. DC Universe, 31 yıl önce sorulan sorunun aynısını soruyor: Jason yaşasın mı? Ölsün mü?

Tabii şöyle bir problem var; bu sefer oylama gerçek değil. Çünkü bölümler arasında bir hafta olduğu için oylama bitince çıkan sonuca göre senaryo yazmak, çekimleri yapmak ve kurguyu bitirmek mümkün değil. Titans’ın ikinci sezon çekimleri bitmek üzere. Hatta Jason’ı oynayan aktör geçen hafta çekimlerini tamamladı. Yani DC Universe’in yaptığı şey güzel bir nostaljiden başka bir şey değil. Bu arada oylamayı merak ettiyseniz, Titans seyircisi şu ana kadar birkaç yüz oy farkla Jason’ın ölmesine karar vermiş durumda.

Yorumlar