Tynion ve Daniel’ın Batman’ine İlk Bakış

DC’nin en önemli dergisi diyebileceğimiz Batman dergisi, 86 sayı sonra Tom King’e veda ediyor ve Detective Comic ile olağanüstü işlere imza atan James Tynion IV’e kalıyor. Bu da zaten uzun süredir olası bir durumdu, hatta bize göre en başında Tynion’in bu seriyi alması, King’in de daha marjinal bir dergiyle devam etmesi mantıklı olabilirdi.

Tynion’in ilk hikayesinin Batman dışındaki başrolleri Deathstroke, Chesire ve Riddler olacak. Bane’in yaptığı onca şeyden sonra Batman’in Gotham için yeni planlarını göreceğiz fakat Deathstroke’un dönüşü işleri iyice başka bir seviyeye taşıyacak.

Özellikle Chesire’ın önemli bir yeri olacağını düşünüyorum, çünkü ana karakter olmayan destek karakterlerini çok iyi kullanan bir yazar Tynion. Clayface’i getirdiği nokta bile bunu söylemek için yeterli. O yüzden bu seride muhtemelen başta Chesire olmak üzere, bayağı bir karakteri Batman’in yanında görebiliriz. Detective Comics’teki  kadar kalabalık bir ekip olmasa da ben yine yalnız bir Batman izlemeyeceğimizi düşünüyorum.

İkili seriye Ocak ayındaki iki sayı ile birlikte dahil olacak ve her ay iki sayı çıkacak şekilde devam edecek. Batman okumaya başlayacaklar için güzel bir başlangıç olabilir, bir şans verin derim.

Yorumlar