Superman rolü hâlâ Henry Cavill’a ait

Konu DCEU olunca, gündemde tabii ki #ReleaseTheSnyderCut taarruzu var. Taarruzu diyorum ki çünkü birkaç gün önce Zack Snyder, Gal Gadot ve Ben Affleck de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla destekte bulundular. Burada önemli olan Zack Snyder ve Gal Gadot’un desteği, çünkü Zack bunu paylaşarak gerçekten de filmin kendi versiyonunun bir yerlerde saklandığını doğrulamış oldu. Gal ise Warner Bros’un DCEU için güvendiği silahlardan biri olmasına rağmen bu taarruza destek verdi. Ben Affleck ise rolü bıraktığı ve DCEU ile alakası kalmadığı için WB’yi etkileyen çok bir durum olmuyor.

Aquaman’i oynayan Jason Momoa ve Cyborg’u canlandıran Ray Fisher ise zaten aylardır kampanyaya destek veriyorlar. Zack Snyder para verse anca bu kadar destek olabilirler herhalde. Ezra Miller’ın sosyal medya hesabı olmadığı için herhangi bir açıklaması yok. Geriye kalıyor Zack’in gözbebeği Superman’i canlandıran Henry Cavill.

Justice League’in en büyük kurbanı Henry’nin günlerdir bir paylaşım yapması beklense de, o istenen desteği göstermedi. Ama bugün yayınlanan Men’s Health röportajında daha geleceğe yönelik açıklamalar yaptı.

Söylentiler etrafta dolaşırken sessizce kenarda oturacak değilim. Superman pelerini dolapta, rol hâlâ bana ait. Karaktere vereceğim daha çok şey var. Anlatacak hikayeler, karaktere daha derin bir anlam katacak adımlar var. Çizgi romanlardan hikayeler uyarlamak istiyorum, benim için önemli olan bu. Superman’in hakkı daha verilmedi. Güncel durum şöyle: Yakında göreceksiniz.

Zack Snyder’a destek vermemesi belki Man of Steel 2 için Warner Bros’la arasını bozmamak içindir, belki değildir, bilemeyiz. Özellikle birkaç ay önce JJ Abrams’ın gelecekteki yapımlar için Warner Bros’la anlaşmasıyla Man of Steel 2’ye el atabileceği söyleniyordu zaten. Henry’nin de dediği gibi; “Yakında göreceğiz.”

Ayrıca DCEU’nun geçmiş filmleri hakkında da iki çift laf etti.

Man of Steel harika bir başlangıç, hiçbir şeyini değiştirmem. Batman v Superman tam bir Batman filmi, o karanlık hava Batman filmlerine çok uygun. Justice League ise… olmadı.

Yorumlar